Hlavné správy

Slovensko TRIMS WORLD JUNIOR ROSTER

Svet juniorov v roku 2022 ostávajú menej ako dva týždne a hokejové konfederácie sú v procese zužovania alebo zostavovania súpisiek pre turnaj. Ako informoval Matej Deraj z Denníka Sport, Slovensko je najnovšie (Odkaz na Twitter) a ich súpiska na turnaj je teraz nasledovná:

Brankári

Patrik Andryczyk
Thomas Polo
Šimon Latkozy

Defenzívni hráči

Denis Bacala
Šimon Pegar
Simon Crouch
William Gameck
David Natney
Ryan Petrovicki
Maxim Strabach
Adam Stripboy
Boris Zapka

Vpred

Jakub Demek (V.G.K.)
Dalibor Dvorský
Rímska viera
Samuel Honchek
Marož Zetlička
Matej Kašlík
Jakub Koleník
Ľubomír Kubko
Michael Laurencek
Martin Mišiak
Oleksij Myklucha
Libor Nemec
Sarvak Petrovský
(MIN)
Peter Repczyk
Oliver Stumpel
Adam Sýkora
(NYR)

Začiatkom tohto mesiaca sa Slovensko zapísalo do histórie, keďže prvé dve voľby v drafte boli v Montreale. Juraj Slafkowski a New Jersey Šimon Nemec V rovnakom čase zabral aj Montreal Filip Maser Potom v prvom kole. Je pozoruhodné, že žiadny z týchto hráčov nebude na súpiske, pretože ich tímy NHL vyjadrili túžbu sústrediť sa na prípravu na tréningový kemp. Mnohé ďalšie krajiny budú v rovnakej pozícii, ako budú ich zoznamy zverejnené v najbližších dňoch.

Tento slovenský tím má stále niekoľko pozoruhodných hráčov, ktorých vyzdvihol Sýkora, neskorý výber Rangers v druhom kole začiatkom tohto mesiaca. Petrovský bol v rovnakom drafte šiestym hráčom Wild, zatiaľ čo Demek bol v roku 2021 štvrtým hráčom. Dvorského sa tiež oplatí sledovať, pretože prvé projekcie ho zaradili medzi päť najlepších v roku 2023.

Slováci budú mať ešte nejaké škrty, aby sa vyhli zraneniam, no času na to je málo, keďže zápasy, ktoré boli koncom decembra zrušené, sa odohrajú od 9. do 20. augusta.

READ  7 tipov pre gurmánov na Slovensku; Vyskúšajte bratislavskú Motra Hvista, Presna Pasta, Bistro Soho - Conan Daily

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close