Hlavné správy

Slovensko uľahčuje pravidlá vstupu ľuďom z Poľska, Rakúska a Českej republiky

Slovenská vláda zmiernila preventívne opatrenia COVID-19, ktoré sa majú používať na hraniciach Poľska, Rakúska a Českej republiky, po vyhodnotení, že počet infekcií na jej území nedávno klesol.

Podľa vyhlásenia slovenského ministerstva vnútra uvalila tamojšia polícia na občanov prichádzajúcich z vyššie spomenutých území náhodné obmedzenia. Rovnaké opatrenia sa podľa SchengenVisainfo.com použijú na medzinárodných letiskách.

Vláda Slovenska navyše ukončí obmedzenia vstupu osôb, ktoré chcú vstúpiť do krajiny z Poľska a Českej republiky cez menšie cestné priechody a iné turistické trasy.

Správa však uvádza, že obmedzenia zavedené s cieľom zabrániť šíreniu korónového vírusu s Maďarskom budú pokračovať.

„Na maďarských hraniciach existujú obmedzenia, pretože v porovnaní s predchádzajúcim obdobím maďarská strana otvorila iba hranicu prekračujúcu holandsko-čertské hranice.“ Správa hovorí.

Od začiatku prepuknutia korónového vírusu bolo pozitívnych na vypuknutie korónového vírusu celkovo 390 693 ľudí. Podľa údajov zverejnených Svetovou zdravotníckou organizáciou vírus zabil na Slovensku 12 430 ľudí.

Ako 50. krajina na svete, ktorá smrteľnou chorobou trpí najviac, sú úrady na Slovensku povinné riadiť sa príkladom mnohých krajín sveta a ukladať obmedzenia vstupu a ďalšie obmedzenia, aby sa zabránilo šíreniu vírusu.

Slovenská vláda minulý mesiac oznámila použitie prísnejších pravidiel pre vstup osôb z krajín, v ktorých sa predpokladá, že je vírus hlboko infikovaný, aby sa zabránilo ďalšiemu zvýšeniu počtu infekcií, najmä delta variácii korónového vírusu, ktorá spôsobila ťažkosti pre mnoho krajín.

Slovenské ministerstvo vnútra objasnilo, že ďalšie krajiny sú rozdelené do troch hlavných skupín na základe miery infekcie COVID-19; Zelená, červená a čierna.

Podľa súčasných pravidiel budú všetci ľudia, ktorí chcú vstúpiť na Slovensko z krajín s vysokou mierou infekcie COVID-19 (červená skupina), nútení byť izolované dva týždne po príchode. Obdobie sebaizolácie sa však môže znížiť, ak osoba dostane ôsmy deň negatívny výsledok testu COVID-19.

READ  Vonkajší život Paula Safranca pred západom slnka mamuta

Zelený zoznam obsahuje všetky krajiny, ktoré sa na základe ich epidemiologického stavu považujú za bezpečné.

Pokiaľ ide o čierny typ, pokrýva všetky krajiny, ktoré boli za posledné dva týždne hlboko zasiahnuté epidémiou COVID-19.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close