Slovensko v kvalifikácii majstrovstiev sveta porazilo Rusko, zvíťazilo Chorvátsko

Víťazom sa stal Robert Mack, keď Slovensko v utorok zvíťazilo nad Ruskom 2: 1, aby spečatilo víťazstvo Rusov v kvalifikácii na majstrovstvá sveta.

Slovensko viedlo vysokou hlavičkou obrancu Interu Miláno Milana Schrniera bez označenia, aby narazilo na Macinov roh na 38. mieste.

Rusko dominovalo a nakoniec mohol Mario Fernandez vyraziť odrazenú strelu brankára Dušana Cusiaca Thalera Cusiu iba na 71. mieste.

Slovensku trvalo iba tri minúty, kým sa dostala do vedenia. Mac prevzal loptu na ľavej strane pokutového územia a pohyboval sa tam a späť, s výnimkou troch obrancov, ktorých vyrovnal brankár Anton Shunen za prízemnú strelu pravej nohy.

Chorvátsko, ktoré sa neochotne spamätalo z úvodnej prehry so Slovinskom a zdolalo Maltu 3: 0, má v skupine H náskok šiestich bodov pred Ruskom.

Slovensku hrozilo odstúpenie z majstrovstiev sveta po sklamaní z Cypru a Malty, ale namiesto toho sa dostalo späť do pretekov. Slovensko je teraz na treťom mieste s piatimi bodmi, o jeden za lídrami.

Opäť vyhráva Chorvátsko

Chorvátsko malo druhé víťazstvo, ale bola to tvrdá práca. Druhé miesto v postupe na MS 2018 trvalo až do 62. minúty, kým sa dostalo do vedenia proti Malte. Krátko po príchode dvoch sa pridali dvaja náhradníci, keď Ivan Perisic dostal prihrávku od Borna Parisik.

Luca Modric predĺžil z penalty, vedenie o tretinu pridal útočník Josep Bregolo. Po sobotňajšej výhre 1: 0 nad Cyprom patrí šiestim bodom Chorvátska proti dvom najnižším tímom v skupine.

Utopené Slovinsko

Nádeje Slovinska na kvalifikáciu na majstrovstvá sveta sú jasné, keďže minulý týždeň zvíťazili nad Chorvátskom, ale po utorňajšej porážke 1: 0 na Cypre rýchlo miznú.

Cyprus skóroval proti behu v 42. min. Ionis Pitas po strele zbieral loptu na hranici pokutového územia a zhodil obrancu pred nízkou strelou Johna Oblocka. Cyprus sa hlboko bránil a vyhral svoj druhý zo 14 zápasov.

READ  Americký hokej vyhnaný Slovenskom

Slovinsko začalo svoju kampaň porazením minulotýždňového vicemajstra Chorvátska na majstrovstvách sveta 2018, ale potom prehralo s Ruskom 2: 1. Pokúsilo sa o znovuzískanie dynamiky proti Cypru.

Tréner Madjas Kek vzal Slovinsko na svetový pohár prvýkrát a jedinýkrát v roku 2010 a do tímu sa vrátil v roku 2018. Minulý rok dohliadal na oživenie vrátane druhoradého postupu do Ligy národov.