Hlavné správy

Slovensko v Lactowne vytvára nový denný rekord v počte infekcií

Počet prípadov koronavírusu na Slovensku dosahuje denné rekordy aj napriek minulotýždňovej národnej výluke

BRATISLAWA, Slovensko – Napriek tomu, že krajina minulý týždeň vstúpila do národnej výluky, počet prípadov koronavírusu na Slovensku dosiahol denný rekord, informovalo v piatok ministerstvo zdravotníctva.

Ministerstvo vo štvrtok uviedlo, že Slovensko potvrdilo 15 278 nových prípadov, čo je takmer o 5 000 viac ako doterajší rekord z 23. novembra. Vláda nariadila dvojtýždňovú výluku, ktorá sa začala 25. novembra.

Ministerstvo však v utorok uviedlo rozsah posledného denného nárastu, keďže niektoré výsledky testov nemal informačný systém k dispozícii z laboratórií; Tieto výsledky boli pridané na účet vo štvrtok.

Ďalšie správy potvrdzujú, že infekcií na Slovensku pribúda. Krajina za posledných sedem dní zaznamenala 61 515 nových prípadov nákazy, čo je nárast z 57 992 v predchádzajúcom týždni.

V rámci uzamknutia môžu ľudia opustiť svoje domovy len zo špecifických dôvodov a tí, ktorí neboli očkovaní a nezotavili sa z COVID-19, musia byť pred odchodom do práce testovaní na vírus.

Slovenský parlament rokuje o vládnom návrhu na vyplatenie bonusu 500 eur (567 USD), ak budú ľudia vo veku 60 a viac rokov očkovaní proti Kovitu-19.

Krajina má jednu z najnižších zaočkovaností v EÚ, pričom len 46,3 % z jej 5,5 milióna obyvateľov je plne zaočkovaných.

———

Sledujte všetky správy AP o infekcii na https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close