šport

Slovensko v UEFA smúti za bývalým prezidentom FA Milanom Služanim

Bratislavská Dúbravka zohrala kľúčovú úlohu v koordinácii SFZ v rámci UEFA, keď sa v roku 1993 po odčlenení Československa od Česka a Slovenska v roku 1993 stal členom novosamostatnej rady Európskej futbalovej národnej ligy. Tento rok.

Až do vážneho zranenia zanietený futbalista ukončil svoj život vo veku 24 rokov, potom sa začal venovať volejbalu, veslovaniu, diaľkovému plávaniu a cestnému behu, pričom spočiatku zohrával kľúčovú úlohu v záležitostiach Národného futbalového zväzu Československa. Od roku 1988 pôsobí aj ako predseda Federálneho združenia Slovenska.

V novembri 1992 bolo potvrdené, že vzniknú dva samostatné národné futbalové zväzy, z ktorých sa čoskoro stane Česko a Slovensko. Do vedenia Slovenského spolku bol menovaný Služanič.

Kľúčová úloha členov UEFA

Služanič bol kľúčovým členom UEFA SFZ a členom Svetovej organizácie FIFA 1994. Z postu predsedu SFZ odišiel v roku 1998 a bol kľúčovou postavou pri položení základov slovenského futbalu. deň.

Zohral kľúčovú úlohu aj pri oficiálnom potvrdení FIFA o dátume založenia Slovenského futbalového zväzu 4. novembra 1938. Asociácia bola založená dňa a prvýkrát sa stala členom FIFA v roku 1939, no neskôr bola rozpustená. svetovej vojny z dôvodu spojenia českých a slovenských futbalových zápasov.

Milan Slosanich bol v neskoršom veku členom čestného výboru Siene slávy slovenského futbalu. , “Uviedol SFZ. „Slovenský futbalový zväz vyjadruje úprimnú sústrasť rodine a blízkym.“

READ  Týždenný turnaj: Stephanos Citchibas úspešne obhajuje titul v Monte-Carlo, kým Emma Radukanu zaznamenala prvé víťazstvo na antuke

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close