Slovensko vo štvrťfinále mužského hokeja porazí Nemecko a USA – NBC Bay Area

Slovensko, Dánsko, Švajčiarsko a Kanada udržali v utorok olympijské nádeje v mužskom hokeji.

V kvalifikačných zápasoch Slovensko vyradilo Nemecko, Dánsko porazilo Lotyšsko, Švajčiarsko porazilo Česko a Kanada sa prebojovala do Číny a postúpila do štvrťfinále.

Najbližším zápasom Slovenska je tím USA v utorok o 23:10. Dánsko prevezme ROC v stredu o 1:00. Švajčiarsko nastúpi proti Fínsku o 3:40 SEČ.

Za Slovensko strelili po góle Libor Hudáček, Peter Cehláric, Michael Krištof a Marek Hrivik. Brankár Patrick Rybár predviedol 21 zákrokov pri pomalom víťazstve 4:0 nad Nemeckom.

Zatiaľ čo Slovensko skončilo v skupine C 1-2-0, tím USA zostáva neporazený s výhrami nad Čínou, Kanadou a Nemeckom. Cez štyri súboje majú Američania plus-11 gólový rozdiel oproti 12 povoleným gólom Slovenska.

Dánsko a Lotyšsko si v prvých dvoch tretinách vymenili po jednom góle a v posledných 20 minútach remizovali na 2:2. Ale Dánsko Markus Lauritsen strelil tretí gól a dostal Dánsko do vedenia 3:2.

Po prehre 1:0 s Českom Švajčiari strelili štyri góly v rade a nakoniec vyhrali 4:2. Kapitán Rafael Diaz zaznamenal gól a asistenciu, zatiaľ čo Sven Andreghetto ponúkol dvoch pomocníkov.

Kanada porazila Čínu 7:2 a postúpila do ďalšieho kola. Adam Tambellini zaznamenal dva góly a tri asistencie, Jordan Well zaznamenal gól a dve držania lopty a Maxime Norro zaznamenal tri asistencie.

Víťaz USA-Slovensko postúpi do semifinále, kde narazí buď na Švédsko, alebo Kanadu.