Hlavné správy

Slovensko vyhralo rozstrel

Zápas sa začal pomaly, ani jeden tím nechcel urobiť drahú chybu. Lotyšsko však udrelo v presilovej hre ako prvé. Bodová strela zasiahla v skrumáži pred bránkou Martinsa Lavinsa a puk spadol na korčule Dansa Lokmelisa, ktorý za stavu 9:44 vyrazil puk do skorého vedenia.

Slovensko malo dve presilové hry a v druhej inkasovalo. Dalibor Dvorský tvrdou strelou trafil brvno, no Adam Sýkora krátko na to začaroval s Jakubom Demkom. 17-ročný Sýkora, ktorý bol pred niekoľkými týždňami draftovaný New York Rangers ako 63., predviedol skvelú hru na palubovke, aby porazil svojho muža, dostal puk k Demkovi, ktorý ho rýchlo vrátil Sýkorovi na presmerovanie. minulosti. Natiahnutá ruka pivovarov Bruno.

„Je to dobrý gól a možno jeden z najlepších v mojej kariére!“ Sýkora bol nadšený. „Mal som puk a išiel som za spoluhráčom. Čakal som, že vystrelí. Ale on mi to vrátil a ja som skóroval. Takže pre mňa neuveriteľný gól a som veľmi vďačný Jacobovi Demekovi, ktorý ho prihral ja.“

Rovnako ako v prvom zápase, aj v druhej tretine si mužstvá vymenili góly, no v opačnom poradí. Najprv však mal veľkú šancu dostať Slovensko dopredu Martin Misiak, keď mu na hokejku pristál uvoľnený puk, medzi ním a bránkou nikto. Urobil svoj ťah, ale Brewers tam boli, aby urobili skvelý zákrok.

Dalibor Dvorský premenil v čase 9:54 v šialenom súboji, ktorý sa začal po tom, čo sa Roman Faith pokúsil o obliatie. Dvorský našiel puk medzi troskami a zdvihnutím poslal Slovákov do vedenia. Lotyšsko však v priebehu troch minút vyrovnalo stav hry. Nix Fenenko sa prehnal po ľavom krídle a ten zasunul puk na bránkovej čiare. Ladkosi nezvládol strelu a bolo 2:2.

READ  Bývalý predseda slovenskej vlády čelí trestnému stíhaniu

„Myslím si, že to bolo šťastie,“ priznal Fenenko. „Nakorčuľoval som si do pásma a snažil som sa vytvoriť odraz. Myslím si, že slovenský brankár urobil chybu. Bol to šťastný gól, ale pomohol tímu.“

Tretí zápas bol opatrný, Lotyšsko malo neskorú presilovú hru, ktorá sa ukázala ako zbytočná. V predĺžení troch proti trom malo Slovensko dve veľké šance. Oleksiy Myklukha trafil žrď po nádhernej prihrávke od Petrovického a Adam Sýkora prišiel o puk iba na vrchole Grécka po prešpikovanej pozícii. To pripravilo pôdu pre penaltový rozstrel, ktorý dnes favorizoval Slovákov.