Slovensko vyhralo svoj prvý zápas na tohtoročných MS v hokeji

Paul Regenta strelil prvý gól proti Francúzsku.

Veľkosť písma:A|A+

Slovenská hokejová reprezentácia mužov zaznamenala prvé víťazstvo na MS 2022, keď zdolala Francúzsko 4:2.

Turnaj odštartuje vo Fínsku v piatok 13. mája, finále je na programe 29. mája.

Útočník Paul Regenta využil v 10. minúte šancu streliť gól. Žiadna iná väčšia dráma sa v prvej tretine neodohrala.

Článok pokračuje po videoreklame

Ako hra pokračovala, francúzski hráči nabrali druhý dych a hrali lepší hokej a snažili sa ovládnuť hru. Francúzsko napriek trom penaltám strelilo dva góly útočníkom Anthonymu Reichovi a Jordanovi Ferretovi.

Druhú tretinu ovládlo Francúzsko, ktoré sa ocitlo v konkurencii len preto, že Rusko a Bielorusko sa nesmeli zúčastniť invázie na Ukrajinu.

Napriek tomu, že Slováci robili počas druhej tretiny množstvo chýb, v úvodných minútach strelil presilovkový gól kapitán tímu Tomáš Tatar. Dve minúty pred koncom druhej tretiny, keď sa Slovensko vrátilo do vedenia, strelil gól priekopníka Samuela Takaka.

V tretej tretine Francúzsko riskovalo všetko a rozhodlo sa zo snehu vytiahnuť svojho brankára Henryho Correntina Piesa. Prvý gól zápasu strelil Regenta a svojim druhým gólom odchytal prvý tohtoročný zápas Slovenska.

Francúzsko na predchádzajúcich MS v hokeji v Bielorusku v roku 2014 zdolalo Slovensko historicky iba raz.

Vlani mohlo Slovensko odohrať prvý štvrťrok o osem rokov neskôr. Bolo to vnímané ako prekvapivý moment, pretože krajinu priviedol do lotyšskej Rigy jej najmladší tím v histórii. Rok 2022 nie je iný, ale tréner Craig Ramsay povedal, že jeho tím strávil „veľa úsilia a času“ výberom dobrého tímu.

READ  Aktualizácie rusko-ukrajinskej vojny: Veľká Británia hovorí, že šanca na nový ruský tlak je nízka | Správy o vojne medzi Ruskom a Ukrajinou

„Ak budeme hrať svoju hru, myslím si, že môžeme poraziť kohokoľvek,“ povedal tréner.

Najbližší zápas Slovenska je v sobotu 14. mája. Tím sa stretne s Nemeckom o 19:20 SEČ.