Slovensko začína majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji víťazstvom

BRATISLAVA 22. mája (Xinhua) – Slovenská hokejová reprezentácia podala solídny výkon vo svojom prvom zápase skupiny A na majstrovstvách sveta IIHF 2021, keď v piatok v lotyšskej metropole Riga zdolala Bielorusko 5: 2.

Slováci sa v prvej tretine ujali vedenia 3: 0, ale Bielorusom umožnili premeniť záverečné obdobie na hru po obnovení svojich snáh dvoma rýchlymi gólmi.

Skóre otvoril slovenský útočník Christian Bosbis v 4. min svojim prvým gólom za národný tím. Počas tohto obdobia v presilovej hre pridal ďalší gól fackou a keď Peter Sehlarik prešiel z inej presilovej hry, Slovensko sa dostalo do vedenia 3: 0 a nahradilo 21-ročného bieloruského gólmana Konstantina náhradou za exhibíciu.

O päť minút tretej tretiny po rýchlom brejku prekonal Marek Hrivik striedajúceho bieloruského brankára Dannyho Taylora na 4: 0 a zápas sa skončil. Bielorusi ale dokázali opäť urobiť veci zaujímavými rýchlym strelením dvoch gólov o päť minút neskôr.

Po strelení druhého gólu pre Bielorusko mal veľkú šancu znížiť na iba jednu minútu útočník New Jersey Devils Yegor Sharangovic, ale po penalte kapitána Slovenska Mareka Taloku nedokázal trestné strieľanie využiť. Za odhodenie zlomenej hokejky smerom k doláru.

V posledných chvíľach si Bielorusko potiahlo za vlastnú bránu a premenilo celú alebo žiadnu zo svojich presilových hier na veľmi hrozivú, ale slovenský brankár Branislav Konrad sa zachoval v pohode a Sehlarik strelil voľný sieť za svoj druhý nočný gól, 5: 2 .

„Urobili sme dve chyby v konečnom predĺžení a uvoľnili sme aktívny prístup. Už sa to nemôže opakovať. Musíme hrať tvrdo celý zápas. Náš úvodný zápas sme ale vyhrali a to je tentoraz najdôležitejšie,“ uviedlo Slovensko asistent trénera John Bardavi po víťazstve. Povedal.

READ  Slovensko, Fínsko 76 Kontrakt na výrobu atramentu pre bojové vozidlá Patria