Ekonomika

Slovensko zavádza požiadavku izolácie izolovaného príjmu

Slovensko upravuje hraničné pravidlá

Ústavný súd potvrdil predchádzajúci príkaz na rozdelenie príjmu na očkovaciu látku a neočkovaciu látku

Od 19. júla začala na Slovensku platiť zmena pravidiel týkajúcich sa očkovaných jednou dávkou vakcíny Kovit-19. Úprava bola vykonaná v reakcii na minulý týždeň nález Ústavného súdu, ktorý pozastavil príkaz Úradu verejného zdravotníctva (UVZ) a oslobodil príjemcov príjmu od segregácie neočkovanej a očkovanej segregácie.

Zmena za zmenou

Podľa pozastaveného poriadku musia tí, ktorí neboli očkovaní, prísť do krajiny po 9. júli, vyplniť online formulár eHranica Potom sebaizolácia. Ich izolácia môže mať za následok negatívny výsledok testu PCR. Očkovaní ľudia sa môžu vyhnúť izolácii bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzajú, ale stále sa musia zaregistrovať na eHranica.

Pokiaľ ide o zmenené a doplnené poradie, príjemcovia izolovaného príjmu sa musia tiež izolovať. Avšak môžu Po príchode urobte bezplatný test PCR Ak je výsledok negatívny, izolácia sa ihneď odstráni.

Toto ustanovenie platí dočasne 14 dní. To Nevzťahuje sa na očkované po 9. júli, Keď predchádzajúci príkaz nadobudol platnosť. UVZ odhadovalo, že v ich prípade nie je dostatok času na vývoj minimálnej hladiny protilátok. Preto môžu byť tieto „oneskorené vakcíny“ izolované, čo je možné odstrániť negatívnym testom PCR vykonaným piaty deň.

Nový poriadok tiež úplne mení definíciu očkovanej osoby. Aby osoba dostala druhú dávku dvojdávkovej vakcíny, musí to byť najmenej 14 dní (21 dní v prípade jednodávkových vakcín), najskôr však 12 mesiacov pred cestou.

Slovensko sa do systému dopravného osvetlenia nevráti Krajiny rozdelené na zelené, červené a čierne zóny na základe rizika infekcie. Tí, ktorí nie sú očkovaní, budú povinne izolovaní.

Pravidlá premiestňovania obmedzujú turistov

Ak sú všetky vyššie uvedené skutočnosti mätúce, môžete si byť istí, že nie ste sami. Nahlásené od TASR Newswire, nedávne hraničné operácie nútia zahraničných návštevníkov zrušiť alebo preložiť dovolenku v regiónoch na celom Slovensku. Záujem českých a poľských turistov klesá. Slováci majú teraz viac ako 90 percent publika v celej krajine.

READ  Ceny slovenských výrobcov sa v apríli rapídne zvýšia

Bratislava zaznamenala 80 -percentný pokles príchodov turistov, čím stratila nádej, že sa v lete aspoň trochu uzdraví. Hlavným dôvodom poklesu dopytu po cestovnom ruchu sú neustále zmeny pravidiel, s ktorými oddelenie cestovného ruchu hľadá pomoc. Vláda však svoju stratégiu hraničnej kontroly bráni, pričom poukazuje na rýchle šírenie vysoko nákazlivého variantu delta.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close