Hlavné správy

Slovensko zvažuje uzavretie uprostred rekordnej vzbury infekcií

BRATISLAVA, Slovensko (AB) – Slovensko dosiahlo ďalší rekord v počte infekcií koronavírusom, keď vláda v stredu rokovala o tom, či zaviesť národnú výluku na potlačenie povstania.

Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že denný počet nakazených prvýkrát prekročil 10 000, pričom v utorok bolo pozitívnych 10 315 testov. To je o 1 000 viac ako predchádzajúci piatkový rekord.

S 1 miliónom ľudí, ktorí mali 13 080 infekcií za posledných sedem dní, krajina s 5,5 miliónmi ľudí čelí najhoršiemu povstaniu na svete, uvádza Our World In Data.

Vláda zvažuje dvoj- alebo trojtýždňovú národnú výluku, ktorú podporila prezidentka Jusana Kaputová, ktorá to označila za „nevyhnutné“. Podrobnosti budú zverejnené po stredu.

„Vo vojne proti COVID prehrávame,“ povedala v utorok Kapudová.

John Migos, najvyšší predstaviteľ vlády, ktorý vedie národnú reakciu na epidémiu, v stredu povedal, že nové nariadenia by sa mali týkať všetkých – očkovaných aj neočkovaných.

„Jediným riešením je kontrolovať pohyb,“ povedal Mikas.

Slovensko v pondelok uvalilo nové obmedzenia na tých, ktorí ešte neboli zaočkovaní, a zakázali im vstup do všetkých nevyhnutných obchodov a nákupných centier. Nebude im umožnené zúčastňovať sa žiadnych verejných podujatí alebo stretnutí. Do práce ich musia kontrolovať dvakrát týždenne, no vláda na to zatiaľ nestanovila termín.

S 3 200 hospitalizovanými pacientmi s COVID-19 na 3 000 lôžkach, čo považuje slovenské ministerstvo zdravotníctva za dôležité, môže byť krajina nútená požiadať o pomoc iné európske krajiny.

Ministerstvo uviedlo, že takmer 83 % pacientov nebolo plne zaočkovaných.

Zaočkovanosť Slovenska je so 45,7 % jednou z najnižších v Európskej únii.

Celkovo Slovensko hlásilo 631 738 prípadov vírusu a 14 056 úmrtí.

___

Sledujte všetky správy AP o infekcii na https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

Copyright © Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento obsah sa nesmie zverejňovať, vysielať, prepisovať ani redistribuovať.

READ  MFDF Jeden svet premietne najlepšie dokumentárne filmy zo Slovenska a Českej republiky posledného obdobia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close