Zábava

Slovensko zvíťazilo nad USA 6:3 na MS juniorov v hokeji

Dalibor Dvorský, Robert Bago a Filip Mazer skórovali v rozpätí 3:19 v druhej tretine a Slovensko zdolalo na majstrovstvách sveta juniorov USA 6:3.

Za Slovensko skórovali Libor Nemec, Petar Repczyk a Alex Čiernik a kapitán Simon Nemec – tohtoročná celkovo 2. voľba New Jersey v NHL – zaznamenal v zápase B-skupiny tri asistencie.

„Po tomto zápase nemôžete byť unavení,“ povedal Simon Nemec po odohratí 25:31. „V tejto hre je veľa dobrých vecí.“

Kanada sa odrazila od úvodnej prehry výhrou 11:2 nad Nemeckom v A-skupine v Halifaxe v Novom Škótsku.

Adam Cajan predviedol 33 zákrokov, keď sa Slovensko odrazilo od utorkovej prehry s Fínskom 5:2.

„Myslel som si, že ich brankár bol dnes večer najlepším hráčom na ľade,“ povedal tréner Quinnipiac USA Rand Pecknold. „Musíme veci dotiahnuť a naši chlapci to vedia.“

Tyler Boucher z Ottawa 67’s Ontario Hockey League skóroval dvakrát za Spojené štáty. Útočník Michiganu Gavin Brindley pridal gól a brankár Colorado College Kaiden Emberego mal na konte 20 zákrokov. Američania otvorili pondelok výhrou 5:2 nad Lotyšskom.

USA sa vo štvrtok stretnú so Švajčiarskom.

„Myslím, že sa tu odrazíme,“ povedal Boucher. „Sme hladní.“

Kanada vo svojom úvodnom pondelkovom zápase opäť porazila Nemecko, keď prehrala s Českom 5:2.

Connor Bedard vyrovnal kanadský bodový rekord v jedinom zápase tromi gólmi a štyrmi asistenciami a Dylan Gunther mal tiež tri. Kanaďania sa vo štvrtok stretnú s Rakúskom.

„Je to v pohode, ale nie je to pre mňa veľký problém. Je dobré vyhrať,“ povedal Bedard. „Mám dvoch celkom šťastných. Len jedna z tých nocí.“

Hviezda Reginy Pats prekonala sedem bodov, ktoré stanovil Dave Andrechuk v roku 1983 a vyrovnali sa jej Brendan Morrow v roku 1999, Mike Cammalleri v roku 2002 a Gabriel Bourque v roku 2010.

READ  SkyShowtime najme seniora pred začiatkom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close