Technológie

Slovenskú colnicu zavalili vlaky prekračujúce hranice Ukrajiny s nákladom – EURACTIV.com

Slovenskí colníci sú v súčasnosti zavalení nárastom nákladných vlakov prekračujúcich ukrajinskú hranicu, keďže ruská blokáda prístavov núti Ukrajinu dodávať tovar po železnici.

Keďže nákladné lode sú na hraničných priechodoch obmedzené prevádzkovými obmedzeniami, nákladné vlaky uviazli na hraniciach. Minister dopravy Andrej Doležal (Sme Rodina) vysvetlil, že nedostatok nákladných vozňov v slovenskom regióne spôsobuje preťaženie železníc.

„V mieri to funguje tak, že na hraniciach čaká slovenská nákladná loď s dostatkom vagónov a tovar sa preloží z ukrajinského vlaku. V čase vojny sa to deje chaoticky a neriadene, takže je to prirodzené. Vlaky do hromadiť. Hlavným dôvodom je nedostatok vagónov,“ povedal Doležal.

Ukrajina a Slovensko používajú odlišné typy koľajníc, preto sa musia meniť materiály.

Dolzal však uviedol, že ministerstvo už podniká kroky na zefektívnenie procesu, ako je poskytnutie ďalších vozňov a predĺženie pracovného času na colnom úrade.

Združenie železničných dopravcov Slovenska vyzvalo na ďalšie opatrenia ako rýchle posilnenie radov policajtov a colníkov a skrátenie času kontroly vozňov.

Presun zásielok tovarov ako pšenica, obilie, kukurica či sójové bôby z mora na železnicu je podľa Doležala „veľmi náročná úloha“ a situácia sa zhoršila, keďže veľká časť ukrajinskej železničnej trate je zničená. pridal.

READ  Prechody Android 12 Adaptívne nabíjanie, pixel 100% sa blíži k alarmu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close