športové

Slovenský brankár Ján Laco ukončil svoju kariéru

dnes 18:09
|

Bývalý slovenský zástupca Ján Laco definitívne ukončil svoju bohatú kariéru. V sezóne 2019/2020 nehral profesionálny hokej a otvoril otázku prenasledovania.

Prečítajte si tiež

FOTO: Kariéra Jána Laca bola naozaj bohatá. Pozrite sa na najvýraznejšie …

Po roku bez hokeja je však zrejmé, že jeho hokejová kariéra skončila. “Nebudem sa vracať späť na ľad, urobím niečo iné,” označené pre TASR.

Svoju kariéru smeroval ku koncu prakticky od leta 2018. Po práci v ďalšej českej lige absolvoval dlhšiu prestávku pri riešení zdravotných problémov, v prvej polovici roku 2018/2019 bol bez záväzku , Na konci obdobia prevodu súhlasil s HC Košice, pričom okrem dvojice brankárov, ktorí pravidelne chytili, uznal najmä menšie zápasové zaťaženie.

Nakoniec začal v šiestich hrách. Tím Košice bol vylúčený vo štvrťfinále s Popradom a táto séria sa ukázala ako Lacova posledná skúsenosť v profesionálnom hokeji.

„Už viac nemyslím na to, že by som sa vrátil. Natiahol som to znova a dával som si nádej. Za súčasných podmienok by som už nechcel začať, skôr sa sústredím na veci okolo svojej haly. Moje posledné zamestnanie v Košiciach Chvíľu to koplo, bolo to v poriadku. Videl som, že to bude stále fungovať. Po porade s manželkou som sa rozhodol, že bude lepšie, ak nebudem pokračovať. ““ povedal.

Riaditeľka komunikácie na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2019 Michaela Grendelová, členka predstavenstva ZSSK Karol Martinček, slovenskí predstavitelia hokeja Ján Laco a Ladislav Nagy pokrstili špeciálny vlak IC Macejko.Fotogaléria

Riaditeľka komunikácie na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2019 Michaela Grendelová, členka predstavenstva ZSSK Karol Martinček, slovenskí predstavitelia hokeja Ján Laco a Ladislav Nagy pokrstili špeciálny vlak IC Macejko.

Zdroj: SITA

Kariéra Jána Laca sa v mnohých ohľadoch líši od ostatných známych brankárov národných tímov. Do 30 rokov pôsobil iba v slovenských kluboch a v reprezentácii sa objavoval len sporadicky. Nakoniec však začal na štyroch majstrovstvách sveta a dvakrát na olympijských hrách.

„Vo veku 20 rokov som ne bežal na najvyššej úrovni, na rozdiel od hráčov ako Zdeno Chara a iných, ktorí sa tam nielen dostali, keď boli mladí, ale aj tam dlho zostali. Obdivujem veľa hráčov, ktorí chodili na veľký hokej ako mladí ľudia a ktorí tam chodili. Prišlo to neskôr pre mňa. Ale som vďačný, že som vďaka svojej trpezlivosti vytrval a po 30 rokoch to išlo iným smerom. “ označené pre TASR.

Kľúčom bola sezóna 2011/2012. Počas tejto doby podporoval tím Lev Poprad v KHL a nakoniec slovenský tím na majstrovstvách sveta striebra v Helsinkách. Práve vo Fínsku debutoval na majstrovstvách sveta tromi krížmi na chrbte.

Ján Laco v drese Lev PopradFotogaléria

Ján Laco v drese Lev Poprad

Zdroj: TASR

„Pred rokom som nemal sezónu (2010/2011). V tom čase projekt Lev Poprad rýchlo prepadol, potom som trénoval v Liptovskom Mikuláši a nevedel som, čo ďalej. zápasy v prvej lige, potom v Detve. Vždy sa chcem hýbať a bojovať o lepšie miesto v hokeji a postupne to fungovalo.

Po Detve prišla Nitra, potom národný tím a Lev. Koncom februára sme sezónu ukončili v Poprade. Zostal v príprave na reprezentáciu viac ako mesiac, ale mal som náznaky, že by som sa mal zapojiť. Preto som zostal vo forme, cítil som sa veľmi dobre. Dokonca som lyžoval v Jasnej, hoci som to asi nemal. Išiel som do prípravného tábora s čistou hlavou a pozitívnou energiou.

O zvyšok som sa viac či menej nestaral. Jednou z možností bolo, že by som sa vrátil domov, pretože sa očakávalo, že sa vytvorí tím brankára. Nakoniec som išiel na Majstrovstvá sveta. Aby som vám povedal pravdu, nepamätám si toľko, pretože nastal rýchly pruh hier a netrvalo to tak dlho. “ vyhlásil s úsmevom.

Posledným medailovým úspechom slovenského hokeja je zatiaľ jeho ôsme výročie. Ján Laco bol jedným z hrdinov tímu, vedenie MS ho vyhlásilo za najlepšieho brankára turnaja a zaradilo ho do tímu All Star.

Ako dobrý hráč tímu však časom zdôraznil aj tím: “Mali sme veľmi dobrú hru. Nikde sme ani nešli, hotel nám stačil. Stretli sme sa v izbách, strávili sme spolu veľa času. To pomohlo posilniť hra.”

Ján LacoFotogaléria

Ján Laco

Zdroj: TASR

V priebehu času je šťastie, že nielen strieborný úspech, ale aj ďalšie zaujímavé príspevky v KHL (Doneck, Astana) prišli neskôr: “Čo sa stalo, sa stalo v čase. Keď som prišiel do Košíc v roku 2005, mal som veľkú príležitosť, ale dnes môžem jasne povedať, že som to nevyužil. Obdobie sa mohlo zdať iné. Ale to je život a hokej, to je súčasť. Môj najväčší úspech prišiel neskôr. Myslím, že je to preto, že som mentálne som vyzrel a potom mi to nespadlo pod nohy. “

Fanúšikovia klubu Liptovský Mikuláš si mysleli, že jeden z najslávnejších hokejových domorodcov sa môže rozlúčiť so svojou kariérou v rodnom meste. „Boli tam aj také úvahy. Plánoval som ísť domov na ďalšie 2 až 3 roky a pomôcť mladému brankárovi doma. Nakoniec sa to však nestalo.“ povedal.

Po striebornom úspechu sa rozhodol postaviť svoj vlastný hokejový štadión v rodnom Liptovskom Mikuláši. Pracuje pre neho po aktívnej kariére, jeho aréna beží už šesť rokov. Nedávno sa musela prispôsobiť aj predpisom súvisiacim s pandémiou koronavírusov.

Ján LacoFotogaléria

Ján Laco

Zdroj: TASR

„Približne v polovici marca sme roztopili ľad a zatvorili miestnosť. Od tej doby sme boli v takzvanom odpisovom režime. Už vykonávame údržbárske práce a mohli by sme začať skoro vyrábať ľad. Skúmame opatrenia a obmedzenia, ktoré sa na nás môžu vzťahovať. ““ „Iba hráči zaregistrovaní na ľade, takže ak sa to nezmení, pôjdeme týmto smerom. Predpokladám, že náš ľad čoskoro využijú najmä mládežnícke hokejové tímy, krasokorčuliarov a hokejisti s individuálne školenie. ““ predstavil program najbližšie k miestnosti.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close