šport

Slovenský festival Red Hot Chili Peppers by sa mal odohrať v roku 2022

Vstupenky na ich koncert v júni 2022 sú už v predaji.

Veľkosť písma:A|A+

Mesiac po tom, čo americká skupina Red Hot Chili Peppers oznámila svoje svetové turné v roku 2022, sa do zoznamu hrajúcich národov zapísalo aj Slovensko.

Prvý koncert kapely v krajine môžu fanúšikovia sledovať na novom Lovestream Festivale, ktorý sa uskutoční v júni 2022 na Tehelnom poli, bratislavskom futbalovom ihrisku. Vstupenky sú už v predaji.

Red Hot Chili Peppers by mali začať svoje turné v španielskej Seville 4. júna. O osem dní neskôr, 12. júna, mala Bratislava štvrtú zastávku. Fanúšikovia na Slovensku budú jedni z prvých, ktorí budú počuť nové skladby z ich pripravovaného dvanásteho štúdiového albumu, ktorý vraj vyjde na jar budúceho roka.

Okrem Bratislavy sa kapela predstaví aj v Budapešti 15. júna v strednej Európe. Umelci podporia A $ AP Rocky a Thundergate Band.

Úrodné výnosy

Red Hot Chili Peppers oznámili svoje turné v retro spravodajskom vysielaní s gitaristom Johnom Frussiantom. Naposledy s kapelou spolupracoval v roku 2006, keď mal úspešnú nahrávku Arkáda štadióna Publikovaný.

Video //www.youtube.com/embed/mCCGkZF1fww

Spolupracoval aj na ďalších úspešných albumoch Sexuálna mágia krvného cukru (1991), Kalifornia (1999), ktorý je doteraz najúspešnejším albumom kapely Autor: (2002).

Frustrácia opustila Red Hot Chili Peppers v minulosti niekoľkokrát predtým, ako sa mohol presťahovať k Joshovi Klinghafferovi kvôli problémom s drogami a opätovnému zjednoteniu v decembri 2019.

„John nie je v našom tíme desať rokov. To je dlhá doba. Takže, samozrejme, bude to znieť divne, ale znie to ako my štyria, pretože máme spolu špeciálnu chémiu, “povedal bubeník Chad Smith. Valiaci sa kameň.

Skupina má novú platňu veľmi rada, no jej názov nezverejnil.

Od roku 1983

Red Hot Chili Peppers vznikli v Los Angeles v roku 1983 a stali sa jednou z najúspešnejších a najpredávanejších amerických skupín všetkých čias.

READ  Možnosti keltského prevodu, ktoré by mohli vyriešiť krízu chovateľov Ange Postcoclo

Kapela zaznamenala takýto úspech v roku 2012 Pod mostom A Ďalšia stránka, Uvedený do Rokenrolovej siene slávy.

Video //www.youtube.com/embed/rn_YodiJO6k

Red Hot Chili Peppers majú dnes štyroch členov, no mnohí hudobníci kapelu na roky opustili.

Pieseň kapely Ďalšia stránka Skupina vzdáva hold zosnulému zakladajúcemu členovi Hillelovi Slovakovi, ktorého rodičia prežili holokaust. On sám zomrel vo veku 26 rokov na predávkovanie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close