Hlavné správy

Slovenský kapitán Hamšík vynechal zápas rakúskych hostí

Slovensko bude v nedeľu (17:30) hrať na skúške majstrovstiev Európy vo futbale vo Viedni proti Rakúsku bez kapitána Mareka Homšíka. Hlavný tréner Stephen Tarkovic na tlačovej konferencii v sobotu popoludní uviedol, že 33-ročné teľa sa pre zranenie nevrátilo stopercentne. „Je to riziko, takže zajtra nebude hrať.“

Hamšík je so 126 internacionálmi a 26 gólmi najskúsenejším internacionálom v 26-člennom kádri Slovenska. Bývalá útočiaca hviezda SSC Neapol sa teraz po dobrodružstve v Číne živí vo švédskom IFK Göteborg. „Vždy sa cítim dobre,“ povedal Hamšík. „Ale ešte to nie je stopercentné, takže musím byť opatrný.“ Slováci odohrajú úvodný zápas európskeho šampionátu proti Poľsku 14. júna v Petrohrade.

Video: Fouda Ali, hviezda Rakúskej federácie David Alaba

Okrem jeho kapitána chce Tarkovič vyslať proti Rakúsku najlepší tím na ihrisku. „Je to skúška, nemôžete si ju tak vychutnať,“ povedal slovenský tréner. Nesúhlasí teda so šéfom ÖFB Francom Fodom, ktorý podľa vlastných údajov zvažuje, že by sa pred európskymi šampionátmi vzdal pauzy jednému z kmeňových hráčov kvôli intenzívnemu tlaku v posledných týždňoch a mesiacoch.

Tarkovič: dominantný tím Rakúska

„Rok 2021 je veľmi konkrétny, máme iba dva testovacie zápasy,“ uviedol Tarkovič. „Počas zápasu si nemôžeš niečo vyskúšať. Malo sa to stať už predtým.“ Rakúšania určite pošlú na ihrisko silný tím. „Majú dobrých a veľmi skúsených hráčov.“ 48-ročný profesionál Realu Madrid David Alba zdôraznil: „Samozrejme, existujú tímy, či už Alba hrá na tej či onej úrovni. Princíp ich hry sa ale nemení. “

Foud Da vyvinul svoju vlastnú osobnosť s tímom ÖFB prostredníctvom dlhej spolupráce (od konca roku 2017). „Sú silní v oboch zápasoch, sú dominantným tímom a sú si veľmi istí,“ uviedol Tarkovič. „Hráš dobre v strede. Využi malé medzery.“ Samotný Tarkovič je v Slovenskej federácii od roku 2013, kapitánom tímu je však iba od októbra. Chce hrať o víťazstvo vo Viedni. „Hráš každú hru, aby si vyhral.“ To je hlavné. „Táto hra je dôležitá na identifikáciu akýchkoľvek slabín pred EM.

READ  Nešťastný Austrálčan Groves prišiel o náskok Slovenska


(Čo alebo čo).

Ďalší obrázok: Imago.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close