šport

Slovenský klenot má železné nervy. A je to o krok pred konkurenciou – Zimné športy – Šport

Petra Vlhová pretína cieľ vo štvrťfinále paralelného obrovského slalomu.

Autor: ,

Prečítajte si vo štvrtok paralelne v obrovskom slalome reakcie zahraničných médií na víťazstvo Petry Vlhovej.

ORF (Rak.): Petra Vlhová počas comebacku Svetového pohára v stredisku Zürs / Lech po 26 rokoch skompletizovala hetrik.

Slovenka oslavovala nielen svoje tretie paralelné víťazstvo v dueli ženy proti žene, ale aj tretie víťazstvo za posledný týždeň po dvoch slalomových úspechoch v Levi. Vlhová v náročnej súťaži ukázala železné nervy a ukázala, že je momentálne o krok pred konkurenciou.

Neveitalia (Tal.): Áno, Vlhová odštartovala prvý mini únik na majstrovstvách sveta. Od tretieho Bassina ju delí už viac ako 200 bodov. Petra bola v tejto sezóne zatiaľ zakaždým na stupňoch víťazov, dosiahla úžasný hetrik – po Levi a maximálny počet bodov získala aj v paralelnom obrovskom slalome v Rakúsku. V Sankt Moritzi narazí na Talianov (a Shiffrinovú?) V super G.

Petra Vlhová (v strede) po víťazstve v Lech ....

Petra Vlhová pózuje s trofejou na najvyššej ...

ZDF (nemčina): Petra Vlhová podčiarkla víťazstvo v paralelnom obrovskom slalome pôsobivou formou na začiatku lyžiarskej sezóny. Zo štyroch štartov vyhrala tri preteky a zaknihovala tiež tretie miesto. Ani jeden z nemeckých zástupcov sa nedostal do finále.

Tím (Fr.): Po dvoch triumfoch v slalome zaznamenala Petra Vlhová tretí úspech v rade. Vo finále paralelnej súťaže zvíťazila nad Američankou Paulou Moltzanovou, ktorá napriek pádu v druhom finálovom dueli so Slovenskom dosiahla zatiaľ najlepší výsledok v kariére. Vlhová má pred svetovým pohárom 185-bodový náskok pred druhou Švajčiarkou Michelle Gisinovou.

Blick (CHE): Petra Vlhová oslavuje hetriku. V paralelných pretekoch nie sú žiadni obľúbenci, dokonca aj najlepší jazdci budú čoskoro vylúčení. Po dvojnásobnom víťazstve v Levi uspeli Slováci aj v stredisku Lech / Zürs a v celkovom poradí sa vzdialili od najväčších súperov.

READ  Futbal: Hernandez neskoro zaútočil a viedol Inter Miláno v Serii A, Rómovia postúpili na tretie miesto, futbalové správy a najlepšie príbehy

MTI (maďarčina): Petra Vlhová vyhrala ďalšie preteky Svetového pohára. Vo finále slovenský klenot porazil Američanku Paulu Moltzanovú, ktorej doterajším maximom v sérii bolo 10. miesto.

Išlo o štvrté preteky lyžiarov v sezóne, Vlhová bola za posledných šesť dní tretíkrát najlepšia a v úvodných pretekoch sezóny v Söldene skončila tretia.

iDnes.cz (Česká republika): Petra Vlhová zvíťazila v treťom zo štyroch pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní. V rakúskom stredisku Lech / Zürs ovládla paralelný obrovský slalom. Českí pretekári sa kvôli vyraďovacím bojom nezmestili do šestnástky v Rakúsku.

Dvadsaťpäťročná Vlhová prešla z kvalifikácie tretím najrýchlejším časom, potom vo vyraďovacích jazdách zvládla všetky tesné boje.

Páči sa vám tento článok?
Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je každý deň prinášať aktuálne správy. Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close