Slovenský Peter Sagan zvíťazil v 10. kole, Egan Bernal si udržal prezidentský Jersey-Sports News, prvý príspevok

Saganov tím Bora-Hansgro dominoval na záverečných 50 km na 140 km, pričom najrýchlejším tempom porazil Saganových súperov pred finále, kde 31-ročný mladík cestoval pred zmenšené pole za víťazstvom.

Peter Sagan oslavuje prechod cez hrad v Giro di Italia. Andhra

Folicno: Slovenský Peter Sagan zvíťazil v pondelok v hromadnom šprinte na 10. kole Giro di Italia vo Foligne, keď Kolumbijčan Egan Bernal uchmatol celkový ružový dres dresu.

Druhý bol Bernalov tímový kolega Fernando Gaviria a tretí Talian David Simoloi.

Po zostupe z dejiska najsmrteľnejšieho zemetrasenia v Taliansku v El Aquile v roku 2009 došlo v napätých rýchlych pretekoch len k miernym zmenám na celkových pozíciách, vďaka čomu z Bellotonu vybuchol druhý pretekár Remco Evanpol, ktorý si zmeral sily v strednom šprinte.

Ale Bernal v opatrnom ružovom drese ho s prekvapením ľahko nasledoval. Podľa Dunink-Quick si Evnepol zarobil iba sekundu.

Bernal, šampión Tour de France 2019, vedie v utorok tesne pred prestávkou od 21-ročného Belgičana celkovým pretekom za 14 sekúnd so ziskom 61 sekúnd v prvej desiatke.

Najlepšie platený jazdec Pelotonu Peter Sagan, o ktorom sa hovorí, že ročne zarába 5,5 milióna eur (68 6,68 milióna), získal pri svojom prvom vystúpení v roku 2020 na Giro bod a uviedol, že sa zameria na dres Sprint Points po svojom druhom víťazstve.

„Nevzdali sme sa vôbec, ale vďaka môjmu tímu bol tlak ostatných tímov menší,“ uviedol Sagan.

„Beriem to deň za dňom, ale snažím sa, ako viem. Mal som dobré nohy a dobrú rýchlosť, takže uvidíme,“ uviedol sedemnásobný víťaz šprintu na Tour de France.