Ekonomika

Slovenský predstaviteľ dúfa v rozšírenie obchodných vzťahov s Iránom

Počas sobotňajšieho stretnutia s námestníkom iránskeho ministra zahraničných vecí Mahdi Safari v Teheráne to komentoval 1. štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR John Oravek.

Orawek vyjadril radosť z návštevy Iránu a povedal, že obe krajiny zdieľajú veľký potenciál na rozšírenie svojich hospodárskych a obchodných väzieb.

„Obe krajiny majú dobré oblasti pre spoluprácu v oblasti priemyslu, poľnohospodárstva, strojárstva a nových technológií, ktoré budú zohľadnené v konečnom návrhu dokumentu komisie,“ dodal slovenský predstaviteľ.

Väčší dôraz kládol na schopnosti malých a stredných podnikov rozširovať bilaterálnu spoluprácu medzi Iránom a Slovenskom a vyjadril nádej, že obchodné vzťahy medzi oboma krajinami sa budú ďalej rozširovať.

Mehdi Safari zase poukázal na históriu priemyselnej spolupráce medzi Iránom a Slovenskom a stretnutie Spoločnej hospodárskej komisie oboch krajín označil za dôležitý krok k posilneniu obchodnej spolupráce medzi oboma krajinami.

Pri vysvetľovaní vysokého potenciálu iránskej ekonomiky uviedol, že pokrok iránskej ekonomiky v oblasti nových technológií podčiarkuje potrebu zamerať sa viac na tento hodnotný sektor pri rozširovaní bilaterálnej spolupráce.

KI / FNA14010231000713

READ  Českí farmári usporiadajú 15. septembra celoštátny protest proti poľnohospodárskej politike EÚ - oficiálne

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close