Zábava

Slovenský premiér Igor Madovich rezignuje na riešenie epidémie Govt-19

Slovenský premiér Igor Madovich v utorok rezignoval, rozhodol sa kúpiť ruské vakcíny v bývalej komunistickej krajine a zaoberať sa všeobecne infekciou korónovým vírusom.

Prezidentka Jusana Kapudova vymenovala ministra financií Edwarda Heckera, aby ho nahradil na slávnostnom ceremoniáli, na ktorom sa zúčastnili traja politici v hlavnom meste Bratislava a ktorý v priamom prenose vysielala slovenská televízia.

„Keď rok bude trvať desať rokov vášho života … je to česť a ďakujem,“ napísal Matovič pred obradom na Facebooku.

Slovensko sa dostalo do politickej krízy od chvíle, keď Madovic usporiadal 1. marca tlačovú konferenciu pred podaním vakcíny Sputnik V, pretože bojuje proti jednej z najvyšších úmrtí Govt na svete.

Madovic, bývalý podnikateľ vo vydavateľskom priemysle, sa k moci dostal minulý rok a porazil vládnucich populistov na protikorupčnej platforme.

Čítať | Na čele bánk sú európske akcie veľmi blízko

Zatiaľ čo priaznivci ho považujú za génia pre sebapropagáciu, kritici obviňujú Madovica z toho, že je nepredvídateľný a priťahujúci kontrolný pracovník, ktorý vyhľadáva pozornosť.

Uviedol, že by chcel v kabinete pokračovať ako nový minister financií, niektorí spojenci z koalície však chcú, aby z vlády úplne odišiel.

Počas epidémie na Slovensku, v krajine s 5,4 miliónmi ľudí, ho Madovichovi kritici obvinili zo zlej komunikácie a zlého politického správania.

Jeho rozhodnutie kúpiť vakcínu Spotnik V sa ukázalo byť obzvlášť rozporuplné, keď bývalý minister zahraničia Ivan Gorkok označil tieto pracovné miesta za „hybridný vojnový nástroj“.

Na Hegera sa nazerá ako na politického pragmatika, ako je Madovič, bývalý podnikateľ a člen strany Olano.

Prečítajte si tiež | Globálni lídri vyzývajú nových lídrov, aby lepšie pripravili svet na budúce epidémie

Paul Bapos, politický analytik z Bratislavy, uviedol, že je „menej emotívny“ ako Madovič, ale je k nemu lojálnejší.

READ  Natáčanie sa začína v snímke The Machine Serbia od spoločnosti Legendary Entertainment

Analytici však tvrdia, že jeho hlboké kresťanské názory by mohli vytvoriť napätie s liberálmi v koalícii.

Štyridsaťštyriročný mladík uviedol, že v nasledujúcich štyroch dňoch bude musieť dosiahnuť konsenzus v rámci panelu štyroch strán, kým sa bude pri hlasovaní o dôvere uchádzať o parlamentný súhlas.

Očakáva sa, že v utorok predstaví svojich kandidátov na novú vládu Kapudovej.

Podľa miestnych médií sa očakáva návrat väčšiny ministrov pôsobiacich v súčasnom kabinete, vrátane tých, ktorí rezignovali, pretože politická kríza sa v posledných týždňoch vyhrotila.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close