Technológie

Slovenský premiér volá Alli ‘Idiot’ koalícia na prelomenie rizík

Fotograf: John Thais / AFP / Getty Images

Slovenský premiér Igor Madovič vyzval svojho kľúčového vládneho spojenca, aby odstúpil z postu ministra hospodárstva, čím zvyšuje riziko zrútenia koaličnej vlády za menej ako rok.

Aj keď najhoršia epidémia dostala vodcov východnej Európy pod veľký tlak, Madovic nie je jediný, kto bojuje. V Slovinsku odstúpil kolega z eurozóny, mladší koaličný partner, čím sa zvýšila pravdepodobnosť, že opozícia bude začiatkom budúceho týždňa očakávať nedôveru voči premiérovi Janezovi Janse.

Občania obviňujú dvoch dočasných predsedov vlád, že nezvládli druhú vlnu choroby, keď v marci vypukol korónový vírus. Predseda vlády Rumunska Tento mesiac rezignoval potom, čo bol sklamaný výsledkami volieb vyvolanými výkonmi jeho vlády v boji proti vírusu.

Madovic vo svojom štvrtkovom rozhovore pre Radio Express uviedol, že podpredseda vlády Richard Zulik, ktorý je tiež vodcom strany Liberal Sass, nedostal dostatok rýchlych testov na prítomnosť korónového vírusu a len pár dní pred Vianocami vykonal nepopulárnu kontrolu. Ospravedlnil sa „za to, že som ako minister hospodárstva idiot“.

Zulik odpovedal, že komentáre nebral osobne a že „Slovensko má väčšie problémy ako emocionálny stav predsedu vlády“.

„Nemám obavy“

Madovič sa snažil vyhnúť zatvoreniu ekonomiky, namiesto toho uskutočňoval časté hromadné testy. Aj keď bolo Slovensko prvou krajinou na svete, ktorá v novembri otestovala väčšinovú populáciu Kovit-19, pre spor medzi úradníkmi sa mu nepodarilo uskutočniť druhé kolo.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close