šport

Slovenský premiér vyzýva „komunistov“, aby bojovali proti korónovému vírusu

PRAHA 17. novembra / ÚLOHY /. Slovenský premiér Igor Madovič porovnal epidémiu korónových vírusov s vládou komunistickej strany v krajine vo februári 1948 a na konci roku 1989.

„Musíme bojovať proti korónovému vírusu rovnako ako s predchádzajúcimi komunistami,“ vyhlásil Madovic v pondelok neskoro po stretnutí zameranom na krízu v boji proti vypuknutiu korónového vírusu v republike.

“Aj toto sú cudzinci, zničili nám životy, nedajú nám voľne dýchať. Teraz máme mimozemský korónový vírus,” uviedol slovenský predseda vlády.

Predseda vlády vydal vyhlásenie pred Dňom nezávislosti a demokracie, štátnym sviatkom na Slovensku a v Českej republike. 17. novembra 1989 prerušili bezpečnostné zložky ČSSR študentskú demonštráciu v Prahe. Táto udalosť vyvolala takzvanú nežnú revolúciu, ktorá v decembri toho roku viedla k zmene politického režimu vo vtedajšom Československu.

Začiatkom tohto mesiaca prijal slovenský parlament zákon, ktorým sa menuje Komunistická strana Československa (1921-1990) a jej regionálna pobočka Komunistická strana Slovenska (založená v roku 1948).

Podľa posledných údajov prekročil prípad slovenských korónových vírusov 87 000. Za posledných osem mesiacov zomrelo asi 526 civilistov na komplikácie spôsobené korónovým vírusom.

READ  Roundup WJC: Štvrťfinále pre Kanadu, Rusko, Fínsko, USA

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close