Zábava

SM Seaside City Cebu – Manila Bulletin – Cine Europa vydáva 25. výročie

pri uvedení Cine Europa 25 v SM Seaside City Cebu. (LR) Arts Council of Cebu Foundation Prezident Dr. Vivina Siu-Yarastorza; Nicole Wiseman, manželka veľvyslanca EÚ Luca Verona; DR. Ana Isabel Sánchez Ruiz, podpredsedníčka delegácie Európskej únie; Viceprezidentka SM Prime Holdings Marissa Bernan; a informačný dôstojník delegácie EÚ Robert Lyon.

Predstavitelia Európskej únie (EÚ) spolu s veľvyslanectvami Filipín a členských štátov EÚ, Cultúr Éireann, Írsky filmový inštitút, Goethe Institut Manila, Filipínsko-talianske združenie a Instituto Cervantes de Manila nedávno oslávili otvorenie Cine. 25. výročie Európy vo veľkom kine SM Seaside City Cebu. Cebu je jedným z priekopníckych hostiteľských miest filmového festivalu od prvého uvedenia Cine Europa z Manily v roku 2001.

Posledných 25 rokov bolo Cine Europa hlavným kultúrnym podujatím delegácie Európskej únie na Filipínach. Okrem premietania európskych filmov sa najdlhšie trvajúci festival v krajine stal platformou na posilnenie kultúrnych väzieb medzi EÚ a Filipínami a na spoluprácu s filipínskymi kultúrnymi inštitúciami a partnermi.

(LR) Veľvyslanectvo Poľska ministerka Ana Krzak-Danel a chargé d’affaires I Jaroslav Szczepankiewicz s informátorom delegácie EÚ Robertom Leonom a Ellou Mae Arevalo.

Tento rok bude tridsiatka ocenených filmov z Európy sledovať zmiešaný formát, starostlivo zoradený na premietanie k striebornému jubileu. Filmoví nadšenci sa môžu zaregistrovať na www.cineeuropaph.com a užiť si festival online alebo priamo na mieste na partnerských miestach do 28. októbra.

„Film je hlboko zakorenený v kultúre Európy a sme naň veľmi hrdí,“ povedala Dr. Ana Isabel Sánchez Ruiz, viceprezidentka delegácie EÚ na Filipínach, ktorá sa zúčastnila na otvorení festivalu. „Odráža našu identitu a vypovedá o našom dedičstve a o tom, čím sme,“ povedal Dr. K Sánchezovi Ruizovi sa pripojili festivaloví partneri vrátane Nicole Weissmannovej, manželky veľvyslanca EÚ Luca Verona, a viceprezidentky SM Prime Holdings Marissa Bernan a Arts Council. Prezident Cebu Foundation Dr. Vivina Siu-Yarastorsa. Na otvorení sa zúčastnili aj členovia diplomatického zboru Cebu, umelecká a kultúrna komunita, obchod, akademická obec a médiá.

(LR) Keli Ko, Steven Yu a Enrison Benedicto z podnikateľskej komunity Cebu sa zúčastňujú otváracieho ceremoniálu tohtoročného prelomového ročníka Cine Europa.

Otváracím filmom festivalu je Páfsi (Pauza), dráma o žene v strednom veku a fantazijnom svete, ktorý využíva, aby unikla svojej biede v skutočnom svete – a čo sa stane, keď sa hranice medzi fantáziou a realitou začnú stierať.

Film, ktorý režíruje Cyperčanka Tonya Micheli, sa zameriava na ženy a sociálne problémy.

Maripas Vicente-Pertices, manželka španielskeho honorárneho konzula Antona Perticesa, so synom Lorenzom.

Cebuanos mali tiež vzácnu príležitosť pozrieť si ďalšie ponuky Cine Europa vo veľkom kine SM Seaside City Cebu. Patrí medzi ne Slovinsko a talianske Sanremo; Libertad (Liberty), zo Španielska; Maisi padri do nebe (Aj myši sú v nebi) z Česka, Francúzska, Slovenska a Poľska; Kapsalon Romi (Rómsky salón) z Holandska a Nemecka; a Bicycle Thieves: Pumped Up, z Írska.

READ  Prvý celovečerný animovaný film nakreslený v The Glass The Crossing, ktorý bude súťažiť v Annecy

Objednávka zahŕňa aj Nematom (neviditeľný) z Litvy, Lotyšska, Ukrajiny a Španielska; Lola Vers La Mer (Lola) z Belgicka a Francúzska; Ados ja Amin (Bohovia Molenbeek) z Fínska, Belgicka a Nemecka; Las Ninas (školáčky) zo Španielska; Marina z Belgicka; Un Triumpe (Veľký hit), z Francúzska; Celtsimee’s Labs (Malý súdruh) z Estónska; A randí s Amber z Írska.

Huslista Mark Mercado.

Cine Europa je jedným z 25 zaujímavých kultúrnych podujatí v SM Seaside City Cebu a SM Cinema. Partnermi festivalu sú Arts Council of Cebu, Film Promotion Council of the Philippines, National Parks and Development Board a Kultúrne centrum Filipín.

Prihláste sa na odber denného newslettera

Kliknite sem a zaregistrujte sa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close