Svet

Smartfón sa stal malým „domovom“ pre ľudí ako Slimáky / Article

Podľa UCL majú ľudia na celom svete rovnaký pocit zo svojich domovov ako smartfóny. Antropologický výskum.

Britskí antropológovia strávili viac ako rok dokumentovaním vzorcov používania smartfónov v deviatich krajinách sveta, vrátane Írska a Kamerunu pri pobreží strednej Afriky. Štúdia zistila, že z používateľov smartfónov sa stal akýsi „slimák, ktorý nosí svoje domovy vo vreckách“. Ľudia navyše chcú zmiznúť z obrazovky tohto zariadenia a často ignorujú priateľov a rodinu.

„Smartfón už nie je zariadením, ktoré používame každý deň – stal sa miestom, kde žijeme,“ uvádza The Guardian Poukázal Vedúci výskumu, profesor Daniel Miller. „Je to kedykoľvek – pri jedle, schôdzke alebo pri akejkoľvek inej činnosti -, že osoba, s ktorou ste, jednoducho„ zmizne “, pretože„ odišla domov “- na svoj smartphone,“ vysvetlil profesor.

Antropológ túto udalosť nazval „smrťou, ak existuje“, čo tiež odkazuje na frustráciu, nespokojnosť a nevôľu spôsobenú takýmto ľudským správaním.

Vedci nazývajú komunikačné aplikácie ako „WhatsApp“ „srdcom smartfónu“. „Tieto aplikácie sú weby, na ktorých sa stretávajú blízki, aby sa„ postarali “o starších ľudí, hrdí rodičia posielajú nespočetné množstvo fotografií svojich detí a cudzinci môžu odkazovať na svoju domovinu; je to spôsob, ako byť prarodičom v inej krajine,“ povedal Daniel Miller .

Počas tejto doby sa antropológovia zamerali na aplikačné návyky ľudí v strednom veku, najmä s cieľom dosiahnuť rozmanité výsledky. Napriek tejto funkcii sa smartphone stal nevyhnutnosťou po celom svete.

„Pokiaľ ide o čas, ktorý strávime inteligentným telefónom, môže to byť prvý objekt, ktorý konkuruje konceptu„ domov “(a„ pracoviská “),“ uviedol antropológ. Poukázal na to, že niekto, kto má vo vrecku smartphone, sa vždy cíti „ako doma“. Vedci však vysvetlili, že tieto „domy“ nie sú miestom na relaxáciu, pretože neustály kontakt so spolupracovníkmi alebo priateľmi vytvára príležitosť na neustále obťažovanie.

Chyba v článku?

Zvýraznite text a stlačte Ctrl + EnterPošlite text na úpravu!

Zvýraznite text a stlačte Nahlásiť chybu Tlačidlá na odoslanie upraviteľného textu!

READ  Lamola víta rozhodnutie Concordu, že dielo Johna Qualena sa rovná nenávistným prejavom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close