Svet

Smrteľná diagnóza: Škandalská Češka podľahla záhadnej chorobe … Liečba neexistuje!

Stanislav Gross sa narodil 30. októbra 1969 v Prahe, vyštudoval dopravné inžinierstvo a krátko pracoval ako elektromechanik v depe Lokomotíva v Prahe-Vršoviciach. Namiesto práce rušňovodiča sa však dal na politickú kariéru a ako 20-ročný vstúpil na konci roku 1989 do sociálnej demokracie.


Na miesto poslanca zasadol v roku 1992. V roku 1998 sa stal podpredsedom Poslaneckej snemovne Českej republiky. Od roku 2000 je ministrom vnútra; v strane sa vypracoval na pozíciu podpredsedu. V roku 2003 ukončil štúdium práva a v marci 2004 získal titul JUDr.

Zdroj: SITA

26. júna 2004, po odstúpení Vladimíra Špidlu z vedenia strany, boli dočasne poverení vedením tohto politického subjektu minister vnútra a podpredseda sociálnych demokratov Stanislav Gross. Vedenie ČSSD ho následne požiadalo, aby rokoval o zostavení novej vlády.

V júli 2004 sa Gross – vo veku 34 rokov – stal najmladším českým premiérom v histórii. Na straníckom sneme v Brne 26. marca 2005 sa mu podarilo zvoliť nového šéfa sociálnej demokracie a v prvom kole bol zvolený za riadneho predsedu ČSSD.

Stanislav Gross

Zdroj: SITA

Ako český predseda vlády pôsobil do apríla 2005, keď rezignoval v súvislosti s nejasným financovaním kúpy jeho bytu. V septembri 2005 rezignoval aj na post predsedu ČSSD, odišiel z vysokej politiky a vykonával advokáciu.

Gross sa stal prvým premiérom českej vlády, ktorý bol prinútený rezignovať na svoju funkciu pre osobnú záležitosť. Okrem kúpy luxusného bytu existovali aj ďalšie nehnuteľnosti, ktoré kúpil so svojou manželkou. Za pôžičky im zaručila podnikateľka stíhaná pre poisťovacie podvody. Zvláštne boli aj obchodné aktivity rodiny Grossovcov, protikorupčná agentúra však vyšetrovanie odložila.

Smrteľná diagnóza: Škandálne Čechy

Zdroj: Profimedia

Stanislav Gross zomrel 16. apríla 2015 vo veku 45 rokov. V posledných rokoch pred smrťou trpel na amyotrofickú laterálnu sklerózu. Podľa českých médií to bolo v poslednom štádiu ochorenia, ktoré spôsobuje degeneráciu a stratu buniek centrálneho nervového systému; v dôsledku toho dochádza k postupnému ochabovaniu svalov a k odumieraniu svalov. Choroba je nevyliečiteľná a obvykle trvá dva až päť rokov. Bývalý politik na sklonku života údajne nemohol ani zdvihnúť ruky.

READ  Prezident Argentíny bude vypočúvaný v úplnej izolácii narodeninovej oslavy svojej manželky | Medzinárodné

Choroba je pre lekárov a vedcov stále záhadou, príčiny jej výskytu zatiaľ nikto dostatočne neobjasnil.

Smrteľná diagnóza: Škandálne Čechy

Zdroj: Profimedia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close