Svet

„Snažil sa ma pobozkať, chytil ma za prsia“: Žena svedčí o tom, ako ju Trump ohmatával

  • Jessica Leeds vypovedala, že Donald Trump ju v 70. rokoch sexuálne napadol.
  • Bývalý prezident E. Jean Carroll čelí žalobe za ohováranie.
  • Trump poprel všetky obvinenia zo sexuálneho zneužívania.

Žena v utorok na civilnom procese v New Yorku povedala, že Donald Trump ju koncom 70. rokov sexuálne napadol v lietadle v Spojených štátoch.

Jessica Leeds opísala údajné napadnutie, keď svedčila v žalobe E. Jean Carrollovej o znásilnení a ohováraní proti bývalému prezidentovi.

Leeds povedal federálnemu súdu na Manhattane, že Trump jej zdvihol ruku na sukňu v obchodnej triede letu do New Yorku v roku 1978 alebo 1979.

„Neexistoval žiadny dialóg,“ hovorí Leeds, teraz 81-ročný.

„Snažil sa ma pobozkať a chytil ma za prsia,“ dodala.

Trump opakovane vehementne poprel všetky obvinenia zo sexuálnych útokov a proti takýmto tvrdeniam nebolo vznesené žiadne trestné obvinenie.

Čítať | „Som nútený povedať pravdu“: Trumpova žalobkyňa zo znásilnenia Jean Carrollová sa obhajuje jej prípad

Carrollovi právnici predvolali Leedsa, aby vypovedal, aby presvedčil deväťčlennú porotu, že Trump sa dopustil sexuálneho zneužívania.

Jessica Leeds hovorí na tlačovej konferencii žien v New Yorku, ktoré tvrdia, že Trump bol sexuálne obťažovaný.

AFPFoto: Monica Schipper, Getty Images, AFP

79-ročná Carrollová žaluje Trumpa za sexuálne napadnutie v šatni luxusného obchodného domu Bergdorf Goodman na Manhattane v polovici 90. rokov.

Tvrdí tiež, že Trump ju očiernil, keď ju nazval „úplnou panenskou prácou“ po tom, čo v roku 2019 zverejnila svoje obvinenia.

Leeds prvýkrát uviedol svoje obvinenia v rozhovore pre The New York Times len niekoľko týždňov pred voľbami v roku 2016, ktoré poslali Trumpa do Bieleho domu.

So sexuálnym obvinením Trumpa pred hlasovaním prišlo asi 12 žien.

Leeds tieto obvinenia zverejnil po tom, čo Trump poprel obvinenia zo sexuálneho napadnutia počas prezidentskej debaty s Hillary Clintonovou.

READ  Prečo sa zmenila stratégia očkovania v Írsku a ako to funguje teraz?

Leeds pripomenul:

Bol som nahnevaný, pretože klamal.

Porotcovia si tiež pozreli video, na ktorom Trump predtým poprel obvinenia Leedsovej, kde povedal: „Verte mi, nebola by mojou prvou voľbou.“

Trumpovi právnici potvrdili, že bývalý prezident nebude vypovedať.

V utorok vypovedal aj Carrollov priateľ, ktorý porotcom povedal, že v roku 1996, krátko po údajnom napadnutí, jej Carroll zavolal, aby sa mu zdôveril.

„Svet potrebuje vedieť, že hovorí pravdu,“ dosvedčila Lisa Birnbach.

Spisovateľka E Jean Carrollová opustila Manhattanský federálny súd v New Yorku počas procesu ohovárania bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa.

AFPFoto: Kena Betancur, AFP

Trumpovi právnici argumentovali, že Birnbach bol politicky motivovaný, odvolávajúc sa na jeho komentáre v podcastoch, ktoré označili Trumpa za „narcistického sociopata“, „ruského agenta“ a „majetok“ ruského prezidenta Vladimira Putina.

Carrollová podala svoju žalobu koncom minulého roka po tom, čo v New Yorku vstúpil do platnosti zákon, ktorý obetiam sexuálnych útokov poskytol rok na to, aby žalovali údajných násilníkov o desaťročia neskôr.

Žaloba žiada bližšie nešpecifikovanú náhradu škody a žiada Trumpa, aby svoje pripomienky stiahol.

Z občianskeho prípadu Carolyn nemôže vyplynúť žiadne trestné obvinenie, ale ak Trump prehrá, bolo by to prvýkrát, čo bol právne zodpovedný za obvinenie zo sexuálneho napadnutia.

Prípad je jednou z niekoľkých právnych výziev, ktorým Trump čelí, keď sa 76-ročný republikán snaží vrátiť do Bieleho domu v budúcoročných voľbách.

Minulý mesiac sa tesne pred voľbami v roku 2016 priznal, že je nevinný v trestnom prípade týkajúcom sa platieb pornohviezde.

Vyšetrujú sa aj Trumpove snahy zvrátiť volebnú prehru z roku 2020 v južnom štáte Georgia, jeho údajné nesprávne zaobchádzanie s utajovanými dokumentmi z Bieleho domu a jeho účasť na útoku jeho priaznivcov zo 6. januára 2021 na Kapitol USA.

READ  Trump News Today: Ivanka neskončila piata v rozhovore zo 6. januára, pretože Elon Musk vyzval na zrušenie zákazu Twitteru.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close