Hlavné správy

Šokujúci prípad v USA: Malé dievčatko († 12) bolo nájdené mŕtve! Bolo pokryté všami, rodičia boli obvinení z vraždy

Je neuveriteľné, že tým musela prejsť iba 12-ročná Kaitlyn Yozviak z Maconu v americkom štáte Georgia. Na dievča zaútočili vši, ktoré ju naozaj mnohokrát pohrýzli. To viedlo k tomu, že mala neskôr infarkt, informoval denník The Sun. Jej rodičia Mary Katherine Horton (37) a Joey Yozviak (38) vychovávali školáčku v zanedbanom dome a jednoducho ju nechali napospas tragickému osudu. Vši mala pravdepodobne až tri roky.

Smrť po uhryznutí všami

Podľa lekárskych záznamov sa u Kaitlyn Yozviak vyvinula anémia, ktorá by mohla viesť k zástave srdca. Špeciálny agent Ryan Hiltan má podozrenie, že početné uhryznutie vší spôsobilo pokles hladiny železa v krvi, čo znamenalo, že srdce už nemohlo prijímať dostatok kyslíka a nakoniec prestalo biť. Súdni lekári zatiaľ nevedia, čo infarkt spôsobilo. Pitevná správa zatiaľ nie je k dispozícii.

Kaitlyn zanedbávaná medzi potkanmi a vošmi

Predtým, ako Kaitlyn zomrela, bola podľa odborníkov pravdepodobne v strašnej agónii. Rodičia ju prinútili žiť v špinavej miestnosti. Hmyz a potkany sa plazili po jej matraci, vyliezli z mäkkých hračiek a schovali sa za nábytok. Týždeň pred smrťou sa nesmela kúpať ani ísť von. Keď agenti z úradu pre vyšetrovanie v Gruzínsku (GBI) našli Kaitlyn, bola vo vši. Agenti boli šokovaní a uviedli, že išlo o najhorší prípad, aký kedy videli. Jej rodičia boli obvinení z vraždy druhého stupňa a zo zneužívania detí druhého stupňa.

Mohla sa Kaitlyn zachrániť?

Pred niekoľkými rokmi sa gruzínska divízia služieb pre rodinu a deti (DFSC) zamerala na rodičov. Kaitlyniných bratov vyviedli z domu pre hygienické podmienky. V roku 2008 žila školáčka prvé mesiace po narodení u svojej tety, potom sa však musela vrátiť do domu napadnutého škodcami. Agentúra potom prípad ďalej nepokračovala. Kaitlynina stará mama si myslí, že je to neuveriteľné. Vo vyhlásení obvinila sociálnych pracovníkov, že robia príliš málo. Povedala: „Keby systém urobil svoju prácu a zachránil Kaitlyn, vychoval by som ju.“

READ  Klučevskij sa vracia ako Švédsko proti Slovensku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close