Hlavné správy

Som pripravený pracovať s akýmkoľvek potvrdeným americkým prezidentom, uviedol Putin

Putin zdôraznil, že za jeho rozhodnutím nezablahoželať novozvolenému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi niet pochýb. “skrytý motív”. Kremeľ podľa neho len čaká „ukončenie politickej patovej situácie“. „Budeme spolupracovať s každým, kto má dôveru Američanov,“ Povedal Putin. Víťaza však podľa neho musí uznať buď opozičná strana, alebo musia byť legitímnym spôsobom potvrdené konečné výsledky hlasovania.

Jeho vyhlásenie nasledovalo po predchádzajúcom vyhlásení Kremľa, že Moskva si počká na oficiálne výsledky amerických prezidentských volieb, až potom sa vyjadrí k novému šéfovi Bieleho domu. Úradujúci americký prezident Donald Trump neoficiálne vyhlásil Bidena za 46. zvoleného prezidenta USA 7. novembra, a to na základe odovzdaných hlasov a počtu voličov, ktoré sa od neho očakávajú, 7. novembra odmietne prijať porážku.

Putin tiež označil americký volebný systém za chybný a uviedol, že Washington nemá právo hodnotiť iné krajiny ako problematické demokratické voľby. Pozorovatelia z Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ktorí monitorovali voľby v USA, uviedli, že predčasné hlasovanie, ako aj samotné hlasovanie v deň volieb, sú „konkurenčné a dobre organizované“.

Pozorovatelia však kritizovali „nepodložené obvinenia zo systematických nedostatkov najmä zo strany súčasného prezidenta, ktoré podkopávajú dôveru spoločnosti v demokratické inštitúcie.“

READ  Čína tiež zablahoželala Bidenovi k víťazstvu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close