Veda

SpaceX chrlí posilňovacie diely Supership Starship pred prvým stohovaním

Spoločnosť SpaceX je zaneprázdnená chrlením desiatok oceľových krúžkov pre prvý zosilňovač Super Heavy spoločnosti Starship, ktorého montáž Elon Musk tvrdí, že môže trvať len „niekoľko týždňov“.

Podstatne viac ako dvojnásobok výšky hlavnej palivovej nádrže a motorovej časti lode Starship bude po dokončení stáť zosilňovače Super Heavy neuveriteľne vysoké viac ako 70 metrov – rovnako alebo viac ako celý dvojstupňový model Falcon 9 alebo Falcon Heavy. raketa. Na rozdiel od Hviezdnej lode nebude mať Super Heavy žiadnu kónickú prednú časť a bude vyrobená – ako tanky Starship – úplne z jednoduchých oceľových krúžkov.

SpaceX, každý s priemerom 9 m (1,8 m) vysoký a 1,8 m (6 ft) vysoký, bude musieť zložiť asi 38 z týchto oceľových krúžkov, aby mohol dokončiť palivové nádrže, medzistupne a motorovú časť spoločnosti Super Heavy. SpaceX je pôsobivo, že pri budovaní podsekcií Super Heavy napreduje toľko pokroku, že na začiatok prvej zostavy zosilňovača bude pravdepodobne potrebné počkať, kým bude zariadenie („vysoký záliv“) dostatočne vysoké pripravené na ich stohovanie.

SpaceX chrlí desiatky oceľových krúžkov na zostavenie prvého superťažkého zosilňovača Starship. (NASASpaceflight – bocachicagal)

Vďaka praktickým štítkom pripevneným na každú skupinu prsteňov a pozornému oku miestneho obyvateľa a fotografky Mary (tiež známej ako BocaChicaGal) bolo v Boca Chica už zaznamenaných najmenej šesť potvrdených častí prvého zosilňovača Super Heavy (SH1). S veľkosťou od dvoch do štyroch krúžkov bola prvá z týchto častí krúžku spozorovaná 22. septembra, po ktorej nasledovala ďalšia 28..

Prvé superťažké prstene boli spozorované 22. septembra. (NASASpaceflight – bocachicagal)

Počas prvých niekoľkých októbrových dní sa to zdvojnásobilo na štyri, päť a šesť potvrdených zásobníkov, ako aj niekoľko pravdepodobnejších kandidátov so štítkami skrytými pred verejne prístupnými stanoviskami. Navyše, nedávna Muskova poznámka, že nádrž na kvapalný kyslík pre zosilňovače Super Heavy bude mať „pozdĺžne výstuhy“ – tiež známe ako výstuhy -, znamená, že trio päťkruhových komínov s uvedenými výstuhami bolo tiež kandidátmi na Super Heavy # 1.

READ  Prvé snímky z vesmírneho teleskopu Jamesa Webba: Pozrite si úžasné fotografie vrátane hmloviny Carina

Za predpokladu, že jeden z týchto troch zásobníkov s piatimi kruhmi je rezervovaný pre prvú funkčnú prednú časť lode Starship, môže mať SpaceX už 30+ krúžkov Super Heavy – z celkového počtu ~ 38 – čakajúcich na dokončenie stavby vysokej zátoky.

Vysoký záliv Boca Chica, ktorý je vysoký približne 80 metrov, je v podstate uzavretý portálový žeriav, ktorý sa použije na stohovanie a vybavenie zosilňovačov Super Heavy – záverečných krokov výroby. Spoločnosť SpaceX a jej dodávatelia začali s výstavbou vysokej zátoky začiatkom júla a Musk tvrdí, že mohutná budova je vzdialená „len pár týždňov“. Od októbra je konštrukcia v podstate hotová, rovnako ako obklady stien. Zhruba polovica strechy budovy je tiež dokončená a zostáva len málo práce pred napájaním, vzduchotechnikou a potrubím.

Nie je prekvapením, že generálny riaditeľ spoločnosti SpaceX tiež hovorí, že vysoká priehrada bude nakoniec vybavená „obrovským portálovým žeriavom“, hoci pred tým sa pravdepodobne začne s hromadným posilňovaním. Medzitým je veľká šanca, že SpaceX začne ukladať podsekcie Super Heavy do existujúceho stredného priestoru Starship, dúfajme, že vo vysokom poli ponechá iba niekoľko veľkých zásobníkov, aby dokončil prvý zosilňovač.

Navštívte informačné vestníky spoločnosti Teslarati pre rýchle aktualizácie, perspektívy na zemi a jedinečné pohľady na procesy štartu a obnovy rakiet SpaceX.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close