Španielsko nájde Slovensko vo svojom prvom zápase na Billy Jean King Cup

Madrid, 2. novembra. (Europe Press) –

Španielska dvojica tvorená Sarah Soribesovou a Carlou Suarezovou pridala druhý bod a vrátila sa z nerozhodného výsledku (2:1) proti Slovensku v prvý deň finále Billy Jean King Cup v pražskej O2 Aréne. Viktória Kumová a Terézia Miháliková zdolali tento pár 4:6, 6:2, 10:7 v troch setoch.

Španielsko tvrdo zvíťazilo aj napriek prehre 1:0 proti Slovensku a budúcu stredu sa stretne so Spojenými štátmi o postup do semifinále turnaja, bývalého Pohára federácie.

Napriek tomu, že v prvom sete mali Slovenky viac ‚brejkbalov‘, umožnili Slovenkám 6:4 zaznamenať prvý set 6:4, pričom španielsky pár využil iba jeden z ôsmich, ktoré mali.

Po druhé, kombinácia nízkeho výkonu Kumovej a hry Carla Suarez na sieti a vhadzovania spoza rýchlej dráhy v Sorbes O2 umožnila študentkám Anabel Medina vyhrať 6:2.

V ‚Super Die-Break‘ tretieho setu bol španielsky pár veľmi solídny a vsadil na Mihálikovú, keď v piatom mečbale vyhral 10:7.

Sarah Sorbesová, ktorá v dvojhodinovom maratóne zdolala Annu Carolinu Schmitlovú 6:3, 3:6, 6:2 v troch setoch, dokázala vyrovnať Slovensko v prvý deň C-skupiny, keď vyhrala štvorhru. A 45 minút.

Sorbesová pridala prvý bod pre Španielsko po prehre Carla Suarezová so slovenskou dvojkou Victoriou Kuzmovou, ktorá zdolala Kanárske ostrovy 6:2, 3:6, 6:3 v troch setoch.

Carla Suarezová po prekonaní Hodgkinovho lymfómu vo svojom finálovom zápase skončila na 175. mieste za hodinu a 49 minút pred Victoriou Kuzmovou. Na kravate.

Práve toto podanie umožnilo slovenskej dvojke vyhrať prvý set 4:0, čo stačilo na potrestanie slabšieho Suareza tesne pred zápasovým podaním už o 33 minút pri živom podaní 6:2 v prvom sete. .

Na druhej strane, kanársky tenista vyrovnal hru forhendom, ktorý mu dovolil za 35 minút skórovať 3:0 a 6:3 proti najnezvratnejšej Kuzmovej v jeho podaní a premenil viac vynútených chýb ako winnery.

READ  Neapol odvolal Waltera Mazzarriho a nahradil ho slovenským šéfom

Druhá slovenská hráčka, ktorá odpočívala pri nohách Suarezovej, dosiahla brejk vo štvrtom geme (3:1), čo sa potvrdilo aj v treťom sete. Reakcia Španielov sa vrátila a vyrovnala stav v prvom bode (3:3), no Kuzmovej nový ‚brejk‘ znovu získal svoje podanie a zvýšil na konečných 6:3.

Španielsko zdieľa tím so Slovenskom a Spojenými štátmi, ktoré sa už túto stredu postavia proti sebe o postup do semifinále turnaja, ktorý nevyhrali od roku 1998. Víťazi každej skupiny sa kvalifikujú do semifinále tejto súťaže. Kategória A Francúzsko, Rusko a Kanada; B, Austrália, Bielorusko a Belgicko; A v D, Českej republike, Nemecku a Švajčiarsku.

Dvaja finalisti sa kvalifikujú priamo do budúcoročného finále, zatiaľ čo tí, ktorí sú zaradení medzi tretí a desiaty ročník, budú hrať v kvalifikačnom kole 2022, ktoré sa koná túto sobotu v Prahe. Posledné dve miesta, jedenáste a dvanáste, zostúpia do svetovej skupiny II.