Španielsko napreduje na Slovensko, dva vzťahy v skupine F pozri Maďarsko – Xinhua

Španielska koks (R) súťaží so slovenským Robertom Mackom počas zápasu E-skupiny UEFA Euro 2020 medzi Slovenskom a Španielskom 23. júna 2021 v španielskej Seville. (Xinhua / Meng Dingbo)

LONDÝN 23. júna (Xinhua) – Španielsko zvíťazilo nad Slovenskom 5: 0, aby v stredu postúpilo medzi posledných 16 Euro 2020, zatiaľ čo do vyraďovacej fázy postúpili dva vzťahy v skupine F, Francúzsko, Nemecko a Portugalsko. Fáza na úkor Maďarska.

V Seville dominovali Španieli od začiatku do konca, keď sa v predchádzajúcich dvoch zápasoch vydali so sklamaním na dve stopy.

Slovenský brankár Martin Dubrovka Alvaro zachránil penaltu Moraty, ale v 30. minúte sa dostal do vedenia Španielska, keď sa strela Pabla Sarabiu odrazila od žrde a do jeho vlastnej siete.

Španielsko udržalo tlak, v polčase viedla Aymerich Laborde 2: 0.

Srbsko sa v 55. minúte ujalo vedenia 3: 0, ale na štvrtom mieste ho nahradil Ferran Torres.

Juraj Kukka platí Pov Torresovi titul vo vlastnej sieti a má 20 minút na rozohrávku 5: 0.

Španielsko skončilo na druhom mieste v skupine E s piatimi bodmi a budúci pondelok v Kodani čelilo Chorvátsku.

Robert Lewandowski skóroval dvakrát za Poľsko, ale rovnátka od Emila Forsberga a gól od Viktora Klaassena priniesli Švédsku dve víťazstvá v skupine E a remízu po tom, čo v Petrohrade zvíťazil nad Poľskom 3: 2.

Všetky štyri tímy v skupine F strelili celkovo osem gólov a obe nerozhodné dvojky 2: 2 museli ísť domov do Maďarska.

Na dažďom nasiaknutom ihrisku v Mníchove ohromil Adam Sloy maďarských hostí po jeho prihrávke na Manuela Neuera v 11. min.

Nemecko nedokázalo odpovedať až do 66. minúty, keď si Coy Howards zblízka odniesol remízu 1: 1.

READ  Veronika Rajej oslavuje svoje 27. narodeniny bez želaní od Toma Bradyho, ale chce sa vyrovnať úspechom Gisele Bundchen

Maďarsko okamžite odpovedalo a získalo späť svoje tesné vedenie hlavičkou Andrasa Schaefera, ale striedajúci Leon Koretska gólom zachránil Nemcov v 84. min.

Dve trestné strieľania Cristiana Ronalda pomohli vyrovnať obhajcom titulu Portugalsko remizovať s víťazmi majstrovstiev sveta Francúzskom, ktoré sú s piatimi bodmi na čele skupiny, za nimi nasledujú Nemecko a Portugalsko.

Maďarsko, ktoré bolo nútené ísť s Francúzskom 1: 1, muselo ukončiť svoju púť v turnaji.

Tridsaťšesťročný Ronaldo stanovil pre Portugalsko svoje medzinárodné ciele na 109, čím vyrovnal svetový rekord bývalého iránskeho priekopníka Aliho Daya.

Ronaldo povedie v Seville Belgicko s Portugalskom a Nemecko bude za posledných 16 čeliť Anglicku v Londýne. Endem