svet

Španielsko oznámilo od júla otvorenie hraníc zahraničným turistom

Španielsko otvorí hranice zahraničným turistom od júla. Podľa agentúry Reuters to predseda vlády Pedro Sánchez ohlásil v rámci zmiernenia obmedzení na koronavírusy.

Španielsko vzhľadom na klesajúci počet novo infikovaných covidom-19 a tých, ktorí zomreli, postupne ukončuje opatrenia, ktoré prijalo v polovici marca na zabránenie šírenia koronavírusu. Táto krajina je jednou z najviac postihnutých touto infekciou v Európe.

“Vyhlasujem, že turistická sezóna sa bude konať toto leto. Od júla bude zahraničný cestovný ruch v Španielsku pokračovať v bezpečných podmienkach. Španielsko potrebuje cestovný ruch a cestovný ruch potrebuje bezpečnosť. Zabezpečíme bezpečnosť. ( …) Pošlem odkaz turistom do zahraničia: Španielsko na vás bude čakať od júla, “ citovaný predseda vlády El País.

V porovnaní s Talianskom, ktoré je obľúbené aj u turistov, ktorý je tiež jednou z krajín, ktoré sú najviac postihnuté covid-19 a ktoré sa turistom otvoria 3. júna, ponúkne Španieli o mesiac neskôr výlety cudzincom.

Podľa miestneho rozvoja epidémie vstupujú regióny Španielska do jednotlivých etáp oslobodenia po dohode s regionálnym manažmentom a ústrednou vládou. Ak napríklad na Baleárskych a Kanárskych ostrovoch sa miestny život takmer vrátil do normálu, v Madride alebo Barcelone, v Katalánsku – ktoré sú oblasťami najviac zasiahnutými epidémiou – väčšina obmedzení nebude zrušená. ako v pondelok. Očakáva sa, že v celej krajine bude proces uvoľňovania ukončený do konca júna, pokiaľ sa epidemická situácia výrazne nezhorší.

Dnes v uliciach Madridu prešiel stĺp tisícov automobilov a motocyklov so španielskymi vlajkami, aby protestovali proti vládnym obmedzeniam týkajúcim sa koronavírusu. Protest zorganizovala krajne pravicová strana Vox, ktorá tvrdí, že príliš prísne vládne nariadenia spôsobujú obrovské hospodárske škody a nezamestnanosť.

„Je načase odsúdiť vládu o nezamestnanosti a utrpení, ktoré zanechali našich pracovníkov a našich samostatne zárobkovo činných osôb,“ povedala stránka na Twitteri.

Denný zostatok infikovaných a zosnulých zomrelých sa v posledných týždňoch znížil. Úrady v piatok oznámili 56 ďalších úmrtí na Covid-19 a 446 nových potvrdených prípadov. Doteraz bolo v krajine potvrdených 234 824 infekcií, vďaka čomu je Španielsko po Spojených štátoch, Rusku, Brazílii a Veľkej Británii piatym najväčším na svete. Pokiaľ ide o počet úmrtí v tejto juhoeurópskej krajine 28 628, Španielsko je v súčasnosti na štvrtom mieste.

Coronavirus a COVID – 19

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close