Španielsko Slovensko, Švédsko rozdrvilo Poľsko na posledný centimeter

Španielsko zvíťazilo v stredajšom záverečnom zápase európskej skupiny E nad Slovenskom 5: 0.

Postup Španielska spečatili góly Aymerica Laporteho, Pabla Sarabia a Ferrana Torresa a dva vlastné góly Martina Dubrovku a Juraja Cucu. Vyraďovacie pozície.

Slovensko vypadlo, pretože štyri tímy na treťom mieste mali najviac bodov alebo najlepší gólový rozdiel.

Dabravka zachránil predčasný trest od Alvara Moratu, ale daroval ho španielskemu otváračovi, ktorý sa dostal iba do vlastnej siete, keď sa pokúsil prekonať Sarabiaovu strelu.

Aymeric Laporte tesne pred polčasom zdvojnásobil vedenie. Sarabia dostala gól, keď Jordi Alba trafil center do šestnástky a krídelník Paríža Saint-Germain našiel miesto, kde mohol po prvýkrát vystreliť.

Za minútu od príchodu skóroval striedajúci Ferran Torres a Sarabia sa zmenila na moderátorku a na piatom mieste predviedla nízky kríž za Dubrovkou. Španielsko si vynútilo ďalší domáci gól, keď o niekoľko minút Cuca nedokázal zničiť pevnosť.

Veľmi vzrušujúca hra

V ďalšom zápase skupiny E poslalo Švédsko v stredu Poľsko domov z európskeho šampionátu, jedného z najpozoruhodnejších zápasov turnaja, keď zvíťazilo 3: 2 nad víťazom stop-time.

Zdá sa, že Emil Forsberg v histórii Euro pricestoval do Švédska po tom, čo strelil svoj druhý najrýchlejší gól za pouhých 82 sekúnd, po ktorom nasledoval rozchod v druhej polovici.

Ale Poliak Robert Lewandowski, ktorý v prvom polčase dvakrát narazil do tyče, o dve minúty znížil náskok Švédska curlingovou strelou spoza šestnástky, potom dostal v 84. minúte sekundu.

Victor Clausen dostal na zastávke švédskeho víťaza.

Teraz je na čele skupiny Švédsko a vo vyraďovacej fáze bude Švédsko 29. júna v Glasgowe tretie.