Španielsko zaradilo Slovensko do posledných piatich, aby zaznamenalo konflikt s Chorvátskom

Španielsko konečne vstúpilo na Euro 2020, keď v stredu zvíťazilo nad Slovenskom 5: 0 a skončilo na druhom mieste v skupine E, posledných 16 v pondelok proti Chorvátsku.

Louis Enrique označil svoj tím za úzke miesto, ktoré určite vybuchlo v Seville, kde sa skóre hystérie javilo ako bizarné a mohol by dokázať zmenu ich šancí vo vyraďovacích fázach.

Victor Clausen skóroval v 94. minúte proti Poľsku a dal Španielsku vedenie. Slovensko skončilo tretie a von.

Po dvoch napínavých remízach proti Švédsku a Poľsku sa Španielsko zúfalo snaží kvalifikovať. Luis Enrique pripúšťa, že by zaujal akékoľvek miesto na palubovke.

Španielsko sa ale v La Cartouze vzbúrilo, ich pôvodné obavy ešte zvýraznil zmeškaný trest Alvara Moratu, ktorý potom rýchlo zmiernili dve hrozné chyby slovenského brankára Martina Dubrovku.

Prvým bol osobný gól, ktorý by sa určite znížil na jeden z najpodivnejších momentov zápasu, kým ďalší bug Dubrovka dovolí Aymerichovi Laportovi vniknúť dovnútra.

Aj keď Chorvátsko a Luka Modrič nasledujúci týždeň podstúpili veľmi tvrdú skúšku, Španielsko v druhej polovici zakoplo, keď Pablo Srbsko, Ferran Torres a Juraj Cuca strelili ďalší domáci gól, aby spečatili víťazstvo.

Španielsko si v prvom polčase monopolovalo loptu, ale do zostávajúcich 30 minút to bol známy príbeh zvýšených šancí a frustrácie.

Španielsku za objasnenie nariadil penaltu Jacob Hromata, namiesto toho však skóroval na kopačku Coly.

Morata odložil priamy kop na Morena proti Poľsku, tentokrát sa ho ujíma, len aby loptu upratal do výšky, ktorá bola vhodná pre Dupravku, aby hodil dlaňou po svojej pravici. Bola to piata penalta, ktorú Španielsko premeškalo.

– sen o Dubrovke –

Možno havarovali, ale museli byť usilovní, keď Sarabia aj Petrie kopali do vetra a nakoniec im pristála Dubrovka, ktorá im pomohla.

READ  Oznámený nový prírastok na XTERRA Slovakia 2024 World Tour

Ošúchaný klírens Ľubomíra Satku padol priamo do Srbska, ktorého sklopná strela sa odrazila nad brvno a letela hore. Pod ním bol Dubrovka, ktorý sa pokúsil preletieť loptičku cez vlastný center, podarilo sa mu ju len zabaliť do vlastnej siete.

Španielsko si povzdychlo a v polovici ho premenili na dva. Dubrovka sa opäť mýlil, tentokrát len ​​na strane Morena, ako mu vzal loptu a vrátil sa z miesta. Laporte úžasne urobil svoj titul v hornom rohu.

Slovensko zdolalo Michaela Turisa a Stanislava Lobotku na polovicu, ale Španielsko sa oslobodilo, traja za 10 minút. Tentokrát to nebola chyba, ale urobila to hladký pohyb, keď Jordi potiahol späť do Sarabie, keď Alba vošiel do rohu.

Morata pricestoval, keď chcel zostať, a namiesto toho skóroval svojím prvým dotykom, keď pred krížnou prihrávkou Torresa Sarabia využil fantastický obraz žrde.

Aby toho nebolo málo pre Slovensko, šrot v krabici na pätinu hackol titul Cuca Pav Torres do jeho vlastného webu. Španielsko bolo krátko na prvom mieste, len aby získalo víťaza pre Švédsko.