svet

Španielsko zaznamenalo za posledné dva mesiace najmenej úmrtí na COVID-19

Španielsko za posledných 24 hodín zažilo 102 nových úmrtí na nový koronavírus COVID-19.

Je to najmenší denný nárast za posledných osem týždňov alebo od polovice marca. Rueters informovali v sobotu s odkazom na najnovšie údaje španielskeho ministerstva zdravotníctva.

Pandémia koronavírusu SARS-CoV-2 si v Španielsku vyžiadala spolu 27 563 obetí. Za posledných 24 hodín sa tiež vyskytlo 516 nových prípadov.

V Španielsku sa od začiatku pandémie zaregistrovalo spolu 230 698 infikovaných ľudí.

Španielska vláda začala 11. mája uvoľňovať prísne pandemické opatrenia. Prvá fáza oslobodenia sa týka 11 zo 17 španielskych autonómnych spoločenstiev, ako aj enkláv Ceuty a Melilly v severnej Afrike.

Od pondelka sú za určitých obmedzení povolené stretnutia až desiatich ľudí, pohreby až pre 15 osôb a náboženské obrady v kostoloch a mešitách.

Otvorili sa aj niektoré obchody. Reštaurácie a bary môžu slúžiť hosťom na vonkajších terasách – tiež podliehajú určitým priestorovým obmedzeniam.

Prísne opatrenia sa však naďalej uplatňovali v autonómnom madridskom spoločenstve, v ktorom uvádzajú najviac prípadov, ako aj vo väčšine Katalánska.

Súbežne s postupným uvoľňovaním opatrení týkajúcich sa domáceho obyvateľstva sa vláda rozhodla nariadiť dvojtýždennú karanténu pre všetkých zahraničných turistov, ktorí prekročia španielsku hranicu po 15. máji.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close