Španielsky výber do 21 rokov zdolal Slovensko 3:2 a postúpil na majstrovstvá Európy.

Španielsky tím do 21 rokov si zarezervoval letenky na Euro po tom, čo doma zdolal Slovensko po ďalšom víťazstve nad Luisom de la Fuentem.

Španielsko má vynikajúce výsledky v medzinárodných mládežníckych súťažiach v 21. storočí a vyhralo tri z posledných šiestich súťaží (2011, 2013, 2019) v tejto konkrétnej vekovej skupine. De la Fuente pocíti, že jeho strana má skvelú príležitosť dodať rešpekt ďalšej talentovanej generácii, ktorú má k dispozícii.

Azda líder tej generácie Brian Gill otvoril skóre o štyri minúty neskôr v Jiline. dlh Tottenham Krídelník Juan Miranda premenil obrancu a skóroval. Slovensko odvetilo pred polčasom kontroverznou penaltou.

Barcelonský stredopoliar Nico Gonzalez odhalil svoj prvý zápas v drese hráčov do 21 rokov, no v polčase bol stiahnutý po tom, čo sa de la Fuente pokúsil zatriasť veci s Benoitom Duriantesom z Realu Sociedad.

Až v 66. minúte Sergio Gomez premenil priamy kop späť v prospech La Roja. Do desiatich minút prišiel spečatiť rozhodnutie ďalší debutant a ďalší stredopoliar La Realu Robert Navarro. Stalo sa tak aj napriek gólu hostí v nadstavenom čase.

Vďaka tomu sa Španielsko kvalifikuje priamo na zápasy v Gruzínsku a Rumunsku bez postupu do play-off.