Technológie

Spätná kompatibilita na Xbox Series S nebude používať „Xbox One X vylepšenia“

Potvrdené priamo Microsoftom.

Okrem toho, že Microsoft umožnil spätnú kompatibilitu z konzol Xbox a Xbox 360, tak niektoré vybrané hry obohatil ešte viac. Napríklad taký Gears of War 3 (a množstvo ďalších hier) z konzoly Xbox 360 ste si tak mohli zahrať v 4K rozlíšení as lepšími detailmi na konzole Xbox One X.

Otázka však bola čo ďalej. Microsoft potvrdil, že tieto vylepšenia uplatňuje aj konzola Xbox Series X, ale ohľadom nedávno ohlásenej Xbox Series S panovala veľká neistota. Grafický a procesorový výkon na to konzola má, ale menšie množstvo pamäte vzbudzovalo pochybnosti. Microsoft však vyjadrením svojho hovorcu zhasol všetky nádeje.

Xbox Series S bol designovaný ako najdostupnejšie konzola novej generácie, ktorá bude schopná hrať hry v 1440p a 60fps. Aby sme dodali najkvalitnejšie možnosti spätnej kompatibility v súlade s víziou vývojárov, Xbox Series S bude pri spätnej kompatibilite používať Xbox One S verzii spätne kompatibilných hier, Ale bude na ne aplikovať lepšie filtrovanie textúr, ponúkne konzistentnejšie framerate, rýchlejšie načítanie a tiež auto HDR mód. „

Takže next-gen bude fungovať „jednoducho.“ Xbox Series X bude pri spätnej kompatibilite používať Xbox One X verzie hier a Xbox Series S bude používať Xbox One S verzie hier. Je to však nepochybne škoda.

Xbox Series X a Xbox Series S vychádzajú 10. novembra za ceny 499 € a 299 €.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close