Zábava

Špeciálna kolekcia hororových filmov ‚Macabre Dreams‘ vás bude prenasledovať ešte dlho potom, čo opustia kiná.

Imphal: „Horor je univerzálny jazyk; Všetci sa bojíme. Bojíme sa, všetci sa bojíme vecí: smrti, rozkúskovania, straty milovanej osoby. Bojíš sa všetkého, čo sa bojím ja a naopak.

Americký filmár John Carpenter, známy ako „Majster hororových filmov“, ani trochu nepreháňa, keď hovorí o emóciách, ktoré vyvoláva jeho obľúbený žáner. čo na to povedať?

Od Draculu po Exorcistu alebo Hereditary alebo The Conjuring, tieto mrazivé horory vždy upútali pozornosť filmových nadšencov po celom svete. V každej krajine a v každom jazyku existuje najmenej tucet hororových filmov, ktoré divákov vzrušujú a znepokojujú. Obratnou manipuláciou s emóciami nášho vrodeného strachu si tento žáner filmu vytvoril miesto v tejto obrovskej rozmanitosti svetovej kinematografie.

53. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Indii (IFFI) uznáva túto masovú príťažlivosť a popularitu hororového žánru a predstavuje „Macabre Dreams“, kvarteto novovydaných hororových filmov, ktoré budú strašiť filmových fanúšikov ešte dlho po tom, čo opustia plátna kín. Filmy v tejto špeciálnej kolekcii Paranormal:

Nočná siréna (Slovensko / 2022)

Nočná siréna v réžii Teresy Navotovej rozpráva príbeh mladej ženy, ktorá sa vracia do svojej rodnej horskej dediny, aby hľadala odpovede na svoje pohnuté detstvo. Ale keď sa snaží odhaliť pravdu, starodávne legendy začnú prenikať do modernej reality, čo vedie dedinčanov k tomu, aby ju obvinili z čarodejníctva a vraždy.

Emotívny a pútavý horor, ktorý sa odohráva v siedmich epizódach, sa zaoberá oživením dávnych presvedčení na súčasnom Slovensku a tým, ako v našom modernom svete prevládajú problémy ako mizogýnia, rasizmus a masová hystéria.

Film nám tiež hovorí, čo to znamená byť slobodný, keď sa vyberieme po vychodených cestách.

Hucera (Peru / 2022)

Hucera je hororový film o nadprirodzenom tele, ktorý režíroval a napísal mexický filmár Michael Garza Cervera. Natalia Solian hrá Valériu, tehotnú ženu ohrozenú nadprirodzenými silami. S materstvom sa Valeria nemôže zbaviť silných pochybností o sebe a všadeprítomného strachu, ktorý pramení z vízií pavúkovitých bytostí a iných nadprirodzených hrozieb. V nádeji, že sa postaví týmto démonom, sa znovu spojí so starým a bezstarostným životom, ktorý kedysi žila, vrátane obnovenia starého plameňa so svojou prvou láskou Octaviou.

READ  Kde doma sledovať bezplatné online streamovanie „Shang-C“? - Filmy denne

Huesera, medzinárodná koprodukcia z Mexika a Peru, mala svetovú premiéru na festivale Tribeca 9. júna a získala cenu za najlepšiu réžiu nového príbehu a cenu Nora Ephron.

Venuša (Španielsko / 2022)

Venus je španielsky nadprirodzený horor s prvkami moderného čarodejníctva v mestskom prostredí prežitia. Film, ktorý režíroval Jam Balakuro, je druhým záznamom v šesťdielnej kolekcii „The Fear Collection“ produkovanej spoločnosťami Sony Pictures International Productions a Amazon Prime Video. Prvým filmom bol Alex de la Iglesia Venezia Frenia (2021).

Príbeh je inšpirovaný hororovou poviedkou The Dreams in the Witch House od amerického autora HP Lovecrafta. Príbeh sa začína, keď baletná tanečnica ukradne tašku plnú tabletiek z nočného klubu, kde pracuje. Keď sa plán gangu násilníkov zvrtne, rozhodne sa uchýliť do bytu svojej sestry. Zdá sa však, že toto útočisko je silnejšie ako muži, ktorí hľadajú hrozbu. Od zápletky až po soundtrack, ktorý mieša konvenčnejšie hororové zvuky so silnými momentmi elektronickej hudby, Balaguero vytvára rozmarnú a veselú aktualizáciu Lovecrafta.

Liahnutie (Fínsko, Švédsko / 2022)

Hatching, fínsky psychologický telesný horor režisérky Hanny Bergholmovej, mal premiéru na filmovom festivale Sundance 23. januára. Získal Grand Prix a Prix du Jury Jean na Medzinárodnom festivale fantastických filmov Gérardmer.

Film sa sústreďuje na Dinju, mladú gymnastku, ktorá sa zúfalo snaží potešiť svoju matku, ženu, ktorá je posadnutá prezentovať svetu obraz dokonalej rodiny prostredníctvom svojho obľúbeného blogu. Jedného dňa Dinja objaví záhadné vajce, ktoré sa rozhodne priniesť domov. Akonáhle sa vyliahne, pomenuje stvorenie „Allie“ a stará sa oň, keď vyrastie do dvojníka, ktorý pôsobí na Tinjine potlačené emócie.

Tak na čo čakáš. Poďte, poďme spolu strašiť IFFI 53 naplánovaný od 20. do 28. novembra v Panaji, Goa. Pre registráciu zástupcov a médií: https://my.iffigoa.org/

READ  Ako zobraziť Diamond League Bislet 2021

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close