Veda

Špeciálne masti dokážu odstrániť veľké materské znamienka a zabrániť rakovine kože

Vedci z Massachusetts General Hospital (MGH) zistili, že niekoľko liekov je možné aplikovať na kožu na odstránenie materských znamienok a prevenciu rakoviny kože.

Nová liečba môže pomôcť vrátiť vrodené obrovské névy

Rakovina kože je najbežnejším typom rakoviny v Spojených štátoch. Každý deň je v Spojených štátoch diagnostikovaných približne 9 500 jedincov s rakovinou kože. Rakovina kože sa delí na tri typy: bazocelulárny karcinóm, spinocelulárny karcinóm a melanóm.

Melanóm, najsmrteľnejšia forma rakoviny kože, sa vyvíja v bunkách, ktoré tvoria melanín, pigment, ktorý dáva vašej pokožke jej farbu. Hoci presná príčina všetkých melanómov nie je známa, vystavenie ultrafialovému žiareniu, či už zo slnečného žiarenia alebo inde, zvyšuje vaše riziko vzniku melanómu. Okrem toho ľudia, ktorí majú veľa materských znamienok alebo abnormálnych materských znamienok, majú väčšiu pravdepodobnosť vzniku rakoviny kože.

Jeden z 20 000 novorodencov sa narodí s vrodeným obrovským névom, veľkým pigmentovým znamienkom, ktorý môže pokryť väčšinu tváre a tela. Kvôli prítomnosti materského znamienka a potenciálu, že sa v budúcnosti zmení na rakovinu kože, sa mnohí rodičia rozhodnú nechať svoje deti podstúpiť rozsiahlu operáciu na odstránenie celej lézie, čo môže mať za následok veľké a trvalé zjazvenie. výskumníkov Massachusetts General Hospital (MGH) vyvinuli niekoľko predklinických modelov tohto stavu a použili ich na demonštráciu toho, že niekoľko mastí sa môže aplikovať na kožu na vyvolanie regresie rán. Lokálny liek je bezpečný aj proti rakovine kože. Ich výsledky boli publikované v časopise miestnosť Dňa 12. mája 2022.

„Cieľom našej štúdie bolo vyvinúť sériu zvieracích modelov navrhnutých na objasnenie kľúčových biologických znakov týchto lézií a otestovať nechirurgické liekové liečby kože zamerané na odpudzovanie névových buniek. , čím sa odstráni potreba chirurgického zákroku. liečba, hovorí hlavný autor David E. Fischer, MD, PhD, riaditeľ programu MGH Cancer Center pre melanóm a riaditeľ MGH’s Cutaneous Biology Research Center.

Modely zahŕňali myši upravené tak, aby exprimovali gén nazývaný NRAS, ktorý nesie mutáciu, ktorá spôsobuje väčšinu vrodených obrovských névov u ľudí, ako aj myši, ktoré mali implantované kožné štepy obsahujúce ľudské vrodené obrovské névy. Huh. Fischer a jeho kolegovia použili tieto modely na preskúmanie rôznych štádií týchto névov, aby lepšie pochopili, ako vznikajú a vyvíjajú sa. Okrem toho, keď vedci použili zvieratá na vyhodnotenie lokálnych aplikácií jednotlivých alebo kombinovaných liekov, ktoré inhibujú signálne dráhy spúšťané mutáciami NRAS, zistili, že viacnásobné liečby viedli k významnej regresii nevusu. Navyše, po troch ošetreniach liekom, ktorý spúšťa typ zápalovej reakcie po topickom podaní na kožu, névy úplne ustúpili. Liečba tiež poskytla úplnú ochranu pred tvorbou rakoviny kože u myší.

„Dúfajme, že tieto zistenia pripravia pôdu pre ďalšie vylepšenia, ktorých cieľom je priame testovanie takýchto ošetrení kože na pacientoch s vrodenými obrovskými névmi,“ hovorí Fischer. „Táto práca bude zahŕňať ďalšie štúdie bezpečnosti, potenciálu a vylepšenia účinnosti a ďalšie analýzy základných mechanizmov. Celkovým cieľom je zabrániť melanómu u týchto pacientov a vyhnúť sa patologickým problémom, ktoré tieto lézie predstavujú.“

Referencie: Yeon Sook Choi, Tal H. Ehrlich, Max von Franke, Inbal Rachmin, Jessica L. Fleischer, Eric B. „Lokálna terapia pre vrodené obrovské névy na regresiu a prevenciu melanómu“ od Schifferle, Yi Zhang, Marcelo Pereira da Silva. Alva Jiang, Allison S. Dobri, Mac Sue, Sharon Germana, Sebastian Lacher, Orly Freund, Ezra Fedor, Jose L. Cortez, Suyon Ryu, Tamar Babila Propp, Yedidiah Leo Samuels, Labib R. Zakka, Marjan Azin, Kristin E. Bird, Norman E. Sharpless, X. Hrajú: Shirley Liu, Clifford Meyer, William Gerald Austen Jr., Branko Bojovic, Curtis L. Cetrullo ml., Martin C. Mihm, Dave S. Hoon, Shadmehar Demhari, Elena B. Horiluk a David E. Fischer, 12. mája 2022, Izba.
DOI: 10.1016/j.cell.2022.04.025

Túto prácu podporili National Institutes of Health a Dr. Miriam a Sheldon G. bola podporená nadáciou Adelson Medical Research Foundation.

READ  Vzkriesenie Yellowstonu neurobí sopku gejzír „väčšou“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close