Technológie

Spojené kráľovstvo by mohlo dodať tajfúny inej krajine NATO, aby umožnilo usporiadanie MiG-29 Ukrajina.

Spojené kráľovstvo by mohlo poslať malú dávku stíhačiek Eurofighter Typhoon 1. triedy do tretej krajiny NATO, čím by sa uvoľnili ruské platformy, ako napríklad MiG-29, ktoré sa majú dodať na pomoc Ukrajine.

Vzdušná sila sa stala najnovšou dôležitou potrebou, o ktorú sa snažili predstavitelia v Kyjeve, pričom ukrajinský prezident Volodomyr Zelenskyj v nedávnom prejave k britským zákonodarcom v snemovni parlamentu vyzval na „výkonné anglické lietadlá“. Zelenskyj v prejave nazvanom „Wings for Freedom“, ktorý ako darček predstavil ukrajinskú prilbu stíhačky, vyzval na rýchle prúdové lietadlo.

Na tento účel sa pozornosť sústreďuje na to, či Spojené kráľovstvo môže vyhovieť takejto žiadosti vzhľadom na zložitosť konsolidácie a prevádzky takýchto základní počas vojny. Britská tranža 1 prevádzkuje Eurofighter Typhoon ako svoju platformu včasného varovania rýchlej reakcie, ktorá je účinne zodpovedná za protivzdušnú obranu krajiny.

V inventári Spojeného kráľovstva zostáva približne 30 bojovníkov tranže 1, z ktorých 12 je v súčasnosti v rezerve.

Minister ozbrojených síl Spojeného kráľovstva James Heapy, ktorý 7. marca poskytol dôkazy Výboru pre obranu Dolnej snemovne Spojeného kráľovstva, uviedol, že Spojené kráľovstvo by mohlo „absolútne“ dodať tajfúny tranže 1 tretej krajine. -29 alebo iné lietadlá, ktoré už Ukrajina prevádzkuje alebo ktorým rozumie.

Vzhľadom na zložitosť platforiem a významný logistický vlak potrebný na prevádzku lietadla je však nepravdepodobné, že by sa na Ukrajinu v dohľadnej dobe dopravil Typfún tranše 1, uviedli predstavitelia tímu.

Členské štáty NATO Poľsko, Bulharsko a Slovensko prevádzkujú stíhačku MiG-29, ktorú používa aj Ukrajina. Slovenský minister obrany Jaroslav 9. marca povedal, že kraj Jeho stíhačky mohli byť dodané do Kyjeva.

Poľsko zo svojej strany očakáva splnenie Akási základňa vzdušnej dominancie pre UkrajinuVšimnite si, že NATO je lídrom v prebiehajúcej ukrajinsko-ruskej vojne Na európsky kontinent sa vracajú rozsiahle konvenčné konfliktyD.

READ  Clebrate Chrono Cross: Vydanie The Radical Dreamers Edition s novým oficiálnym umením

Spojené kráľovstvo tiež nedávno súhlasilo s výcvikom ukrajinských pilotov podľa noriem NATO s ohľadom na možnosť dodania tajfúnov do Kyjeva v neskoršom termíne po ukončení nepriateľských akcií.

1. tranža Eurofighterov je obmedzená na operátorov protivzdušnej obrany kvôli softvérovým a hardvérovým obmedzeniam, na rozdiel od viacúčelovej tranže 2 prevádzkovanej Royal Air Force, a nemôže vykonávať pozemné útočné operácie proti ruským silám Celá flotila stíhačiek tranže 1 je naplánovaná na odísť zo služby v Spojenom kráľovstve v roku 2025.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close