Svet

Spojené kráľovstvo ponechalo 7 krajín Latinskej Ameriky na červenom zozname Govt-19

Od 11. októbra budú cesty do Veľkej Británie z Kolumbie, Ekvádoru, Haiti, Dominikánskej republiky, Panamy, Peru a Venezuely pokračovať výlučne pre britských občanov a obyvateľov.

Stále ich čaká 10 dní povinnej izolácie vo vládou určených hoteloch, ale musia zaplatiť z vlastného vrecka vo výške 7 750 (2 400 dolárov) na osobu.

Britská vláda vo štvrtok stiahla 47 z 54 krajín a území, ktoré vytvorili „červený zoznam“ obmedzení medzinárodného cestovania kvôli vláde Govt-19, všetky sa nachádzajú v Latinskej Amerike a Karibiku.

47 krajín a území, ktoré budú budúci pondelok oslobodené od tejto kontroly, zahŕňa všetky oblasti od Argentíny po Mexiko cez Brazíliu alebo Kubu.

„Pomáhame rodinám a blízkym opäť sa zjednotiť tým, že výrazne znížime počet miest na červenom zozname, čiastočne aj vďaka snahám o očkovanie po celom svete,“ uviedol minister dopravy Grant Shops.

Podobne tí, ktorí sú úplne očkovaní v rámci národného programu schváleného Spojeným kráľovstvom, už nebudú musieť pred nástupom na palubu predložiť negatívny test Covit-19, ani sa po odoslaní podrobiť dvom nákladným testom PCR. Pozri AFP, UK.

Namiesto toho stačí veľmi lacný test na antigén na druhý deň pobytu.

Tí, ktorí neboli očkovaní alebo ktorých plán v ich krajine Londýn neschválil, musia byť izolovaní doma 10 po sebe nasledujúcich dní a podstúpiť dve povinné PCR.

Spojené kráľovstvo naďalej uznáva očkovanie v mnohých častiach sveta ako súčasť svojho úsilia uľahčiť medzinárodné cestovanie pod silným tlakom sektora cestovného ruchu a letectva, ktorý je epidémiou najviac postihnutý.

Od pondelka prijme očkovacie látky platné v 37 nových krajinách vrátane Brazílie, Čile a Kolumbie, Hongkongu, Indie, Južnej Afriky a Turecka.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close