šport

Spojené kráľovstvo uvádza zoznam dokumentov, ktoré musia nosiť futbaloví fanúšikovia, ktorí cestujú do Španielska na Ligu majstrov UEFA

Britské veľvyslanectvo v Madride, Španielsko, poskytlo cestovné rady futbalovým fanúšikom, ktorí plánujú navštíviť zápas FC Liverpool proti Atletico de Madrid CF v utorok 19. októbra. Zoznam dokumentov, ktoré si Briti museli vziať so sebou kvôli Brexitu a vláde. -19.

Po prvé, britské veľvyslanectvo Spojenému kráľovstvu pripomína, že pravidlá cestovania zo Spojeného kráľovstva do Španielska sú teraz odlišné od 1. januára 2021, keďže krajina už nie je členom Európskej únie.

Od 1. januára 2021 sa zmenili pravidlá cestovania do európskych krajín. Britskí občania môžu cestovať až 90 dní zo 180 dní bez víz do krajín schengenského priestoru. To platí, ak cestujete ako turista, za rodinou či priateľmi, na obchodné stretnutia, kultúrne či športové podujatia, alebo na krátkodobé štúdium či školenie.„Veľvyslanectvo radí.

Okrem toho by si občania Spojeného kráľovstva mali pred cestou skontrolovať svoje pasy a pripomenúť im, že pri vstupe dodržujú pravidlá EÚ týkajúce sa pasov. Podľa týchto pravidiel majú cestujúci platnosť najmenej tri mesiace v deň, keď plánujú opustiť EÚ. V tom čase by pas nemal byť starší ako desať rokov.

>> Britská cesta do EÚ: Nástroj na platnosť pasu bol spustený po tom, čo Británia odstránila svoju zaniknutú kontrolu

Okrem toho musia mať futbaloví fanúšikovia pri ceste do Španielska na zápas:

Ak Briti nemajú prístup k svojmu mobilnému telefónu, odporúča sa im ponechať si vytlačené QR kódy vládnych vakcín.

Pre tých, ktorí sa plánujú zúčastniť na utorňajšom zápase, ambasáda pripomína, že zážitok z prekročenia hranice je teraz iný, ako keď bolo Anglicko členom Európskej únie.

Na španielskej hraničnej kontrole budete musieť pri státí v rade použiť oddelené pruhy od občanov EÚ, EHP a Švajčiarska. Váš pas bude zvyčajne opečiatkovaný pri vstupe a výstupe, kým nepreukážete, že žijete v Španielsku.“Odporúča a opätovne vyzýva cestujúcich, aby si so sebou vzali všetky vyššie uvedené dokumenty.

READ  Slovensko 1: 0 Škótsko: správa o zápase

A nakoniec, veľvyslanectvo odporúča britským futbalovým fanúšikom, aby rešpektovali súčasné španielske obmedzenia COVID-19 vrátane nosenia masky na štadióne.

>> Cestujte do Španielska počas COVID-19: Tu je to, čo potrebujete vedieť

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close