Spojené štáty americké odštartovali úvodné kolo víťazstvom 3:2 nad Slovenskom

Red Deer, AlbertaMatej Pekný (Phoenix, Aris.) Tím USA strelil prvý gól na turnaji, pričom deväť Američanov zaznamenalo v roku 2022 bod pri prehre Slovenska v juniorskom tíme USA v roku 2022. 3-2, V zápase úvodného kola majstrovstiev sveta juniorov Medzinárodnej hokejovej federácie 2022, ktoré sa budú konať dnes večer v Red Deer v Alberte.

„Naši chlapci držali spolu a ukázali tvrdú hru,“ povedal hlavný tréner Nate Lehman (East Greenwich, RI). „Je to dobrý prvý krok pre náš tím. Musíme tvrdo pracovať a posunúť sa vpred, kým v utorok hráme vo Švajčiarsku.“

Americké zabíjanie penalt a defenzíva musia byť správne vyvážené Drew Predávajúci (Norwell, Mass.) Slovensko odložilo urgenciu. Porážka dvoch slovenských ľudských práv, prvú tretinu viedol Gil Kamezso na penalty. Tím USA využil rýchlosť z pokutového kopu na vytlačenie lopty smerom k slovenskej špičke.

Slovenský tím penaltami po sebe poslal USA do presilovej hry 5 na 3 na 21 sekúnd a túto príležitosť mohli využiť. Opustiť tvár útočnej zóny, Jack Beard (Grand Rapids, Minnesota.) Prekĺzol cez modrú čiaru a dolný tanier Logan Cooley (Pittsburgh, Pa.) V slote. Cooley objavil pásku Matt Nice (Phoenix, Arizona) Slovenský webmaster Simon Latkosi s prihrávkou bez pohľadu prepadol a zvýšil na 1:0 za menej ako 10 minút. Spojené štáty americké opäť udreli počas predĺženej presilovej hry Matt Coronado (New York, NY) Poslaný prechod cez ľad Maggie Samoskevich (Newton, Conn.), Zranil strelou zápästím cez sieť.

Slovensko bolo úvodných 19 minút bez strely v strednom kádri. Spojené štáty tak zvýšili svoju prítomnosť Londýn Slackert (South Bend, Ind.) Čistenie voľnej strany pred sieťou. Defenzívny hráč Wyatt Kaiser (Ham Lake, e.) Prudko vkĺzol do zóny a vytvoril príležitosť pre Slackerta vrátiť sa na stranu, kde sedel voľne v Grécku.

READ  Rakúšan Christoph Baumgartner strelil najrýchlejší gól v medzinárodnom futbale

Martin Chromiac pridal Slovensko na palubovku gólom v presilovej hre v treťom striedaní. Po zastavení striel na 16:10 Comzo naďalej stúpal vo svojej sieti a udržal si dvojgólový náskok. Coronado opäť zvýšil náskok na troch z predelenej šance, no Latkosi zblokoval. Slovensko zareagovalo, stiahlo jeden a tím vyprázdnil svoju sieť pre útok navyše na 2:33.

Slovensko sa presadilo až v poslednej minúte, no tím USA skutočne vyhral.

Comezzo zastavil 23 striel na víťazstvo

Majstrovstvá sveta juniorov tímov USA 2022 IIHF proti Švajčiarsku v utorok (28. decembra) o 16:30 ET v Red Deer, Alberta. Všetky hry je možné streamovať cez sieť NHL.

Poznámky: Drew Predávajúci (Norwell, Mass.) Vyhlásený za hráča zápasu USA … USA porazili Slovensko 42:25 … USA 2:1 v presilovej hre, zatiaľ čo Slovensko porazilo 1:1:4 … Viac informácií o IIHF 2022 Majstrovstvá sveta juniorov, kliknite sem.