Veda

Spoločnosť CDC vydáva najsilnejšie schválenie masiek, tvrdí, že malé zrýchlenie by mohlo ušetriť 1 bilión dolárov

The Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb vydala v súčasnosti najsilnejšiu podporu širokého nosenia masiek s tým, že kryty tváre chránia nositeľa aj okolie pred šírením látky COVID-19.

„Prijatie univerzálnych politík maskovania môže pomôcť zabrániť budúcim blokádam, najmä ak sa kombinuje s inými nefarmaceutickými intervenciami, ako je napríklad sociálny dištanc, hygiena rúk a primerané vetranie,“ píše CDC vedecký briefing.

Aktualizované usmernenie je najjasnejším vyhlásením agentúry o nosení masiek, ktoré bolo vydané vtedy, keď krajina prežíva najhoršiu fázu pandémie. Viac ako 10 miliónov Američanov majú teraz pozitívny test na COVID-19, pričom iba v novembri bol milión nových prípadov vírusu (aj keď sme len 10 dní v mesiaci). Počet hospitalizácií pre vírus bol dosiahnuť najvyššiu úroveň všetkých čias, a krajina za posledný týždeň dosiahla v priemere viac ako 116 000 nových prípadov každý deň.

CDC v utorok uviedla, že látka COVID-19 sa šíri predovšetkým dýchacími kvapôčkami „vznikajúcimi pri kašli, kýchnutí, speve, hovorení alebo dýchaní“. Masky pomáhajú zabrániť infikovaným ľuďom v šírení týchto kvapôčok a tiež pomáhajú zabrániť zdravým ľuďom, aby ich vdýchli.

V správe konkrétnejšej ako iné vydala k tejto téme CDC tiež uviedla, že dokonca 15% nárast nosenia masiek v USA môže ušetriť 1 bilión dolárov na ekonomických stratách a zabrániť budúcim odstávkam.


Noam Galai cez Getty Images

Ľudia nosia pleťové masky v newyorskom Central Parku 9. novembra 2020.

Prezident Donald Trump má odmietol ustanoviť mandát masky a často odmietol nosiť masku sám, dokonca aj potom, čo ochorel na koronavírus. Má tiež ponížený tí, ktorí nosia kryty tváre, sa snažia vytvoriť falošný dojem, že krajina prešla okolo pandémie a že je čas znovuotvoriť ekonomiku proti radám najvyšších predstaviteľov zdravotníctva.

Dr. Anthony Fauci, najvyšší odborník na infekčné choroby v krajine, naďalej nalieva vodu na tieto tvrdenia a varoval, že to najhoršie ešte len príde.

“Sme tu pre.” celá bolesť. Nie je to dobrá situácia, ”uviedol Fauci minulý mesiac pre The Washington Post len ​​pár dní pred voľbami. “Všetky hviezdy sú zarovnané na nesprávnom mieste, keď idete do jesennej a zimnej sezóny, keď sa ľudia zhromažďujú doma v interiéroch.” Nemohli by ste byť umiestnení horšie. “

Novozvolený prezident Joe Biden zhromaždil a Poradný výbor COVID-19 tento týždeň nabitý odborníkmi na verejné zdravie a lekárskymi odborníkmi. Aj keď do Bieleho domu vstúpi až v januári, Biden už áno vyzval všetkých Američanov, aby nosili masky a uviedol, že plánuje hovoriť s guvernérmi a miestnymi úradníkmi, aby ich povzbudil k zavedeniu rozsiahlych mandátov, hneď ako bude v úrade.

“Nezáleží na tom, za koho ste hlasovali, kde ste stáli pred dňom volieb,” povedal v pondelok Biden. “Nezáleží na vašej párty, na vašom uhle pohľadu.” Mohli by sme zachrániť desaťtisíce životov, ak budeme nasledujúce mesiace nosiť iba masky. “

Každý si zaslúži presné informácie o produkte COVID-19. Podporujte žurnalistiku bez platenej steny – a majte ju zadarmo pre všetkých – tým stať sa členom HuffPost dnes.

Sprievodca HuffPost koronavírusom

READ  Je to už 25 rokov, čo sme našli prvú exoplanétu. Teraz vieme o tisícoch - a niektorých by mohol uchovať život

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close