Technológie

Spoločnosť Huawei si robí srandu z kľúčových funkcií nových telefónov iPhone 12

Október predstavil nové vlajkové lode niekoľkých popredných výrobcov smartfónov vrátane spoločností Huawei a Apple. Len pár dní po uvedení série Mate 40 sa CEO spoločnosti Huawei Richard Yu zasmial spoločnosti Apple a kľúčovým inováciám v iPhone 12, píše. GizChina.

Huawei Mate 40 a Mate 40 Pro prišli s čipsetom Kirin 9000, ktorý je doteraz najvýkonnejším procesorom spoločnosti. Jeho sila spočíva hlavne v 5 nm výrobnej technológii, vďaka ktorej je na čipe až 15,3 miliárd tranzistorov.

MyDrivers

To je až o 30% viac v porovnaní s modelom A14 Bionic. Kirin 9000 je tiež mimoriadne ekonomickým čipom, pretože jeho spotreba energie je o 25% nižšia v porovnaní s vlajkovým čipom konkurencie Snapdragon 865+.

Ďalšou funkciou, vďaka ktorej je Mate 40 Pro lepší ako iPhone 12 Pro Max, je samotný displej. Huawei je o 0,6 ″ väčší, a napriek tomu sú rozmery zariadenia v porovnaní s iPhone o niekoľko milimetrov menšie.

MyDrivers

Hovorilo sa aj o 5G technológii, keď Huawei už vo svojej novinke využíva svoju tretiu generáciu a podľa nich sú prenosové rýchlosti v porovnaní s novými iPhonmi oveľa vyššie.

Nepochybujeme o tom, že Mate 40 bude mať obrovský úspech najmä na domácom trhu. Svedčí o tom skutočnosť, že nový produkt od spoločnosti Huawei sa v Číne vypredal za 28 sekúnd, zatiaľ čo nový iPhone trval 30 sekúnd, píše GlobalTimes.

Zdroj: GizChina, GlobalTimes

READ  AppleTV začína podporovať prehrávanie videí YouTube v rozlíšení 4K

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close