Ekonomika

Spoločnosť Hyundai Kona Electric dosiahla v rámci hypermilácie najazdených viac ako 1 000 km

Tri plne elektrické vozidlá Hyundai Kona Electric v kontrolovaných podmienkach bol prekročený dosah 1 000 km za poplatok. V rámci tzv. Hypermilácie dosiahol dosah 1 018,7 km, 1 024,1 km a 1 026,0 km.

Pri batérii s výkonom 64 kWh to znamená spotrebu 6,28, 6,25 a 6,24 kWh / 100 km, čo je výrazne pod štandardnou hodnotou 14,7 kWh / 100 km určenou pre vozidlá skúšobným cyklom WLTP.

Všetky 3 elektrické autá Hyundai KONA Electric, ktorý bežal na Lausitzringu, pochádzal zo sériovej výroby. Podľa skúšobného cyklu WLTP existujú pohon na jedno nabitie 484 kilometrov. Okrem toho počas trojdňovej skúšky pravidelne prešli rôznymi jazdcami, ktorí vymenili kolesá 36-krát, zatiaľ čo asistenčné systémy zostali nedotknuté.

Tieto dva faktory vytvorili potrebné predpoklady, ktoré potvrdili dôležitosť poslania automobilky hyundai pri dosahovaní ďalšieho rozsahu. Dekra, profesionálna organizácia, ktorá prevádzkuje Lausitzring od roku 2017, zabezpečila, aby sa počas skúšok hypermilácie všetko uskutočňovalo podľa predpisov a plánov.

Ekonomická jazda ako výzva

Inžinieri spoločnosti Hyundai pod vedením Thilo Klemma, vedúceho popredajného školiaceho strediska, vypočítali teoretický rozsah od 984 do 1 066 kilometrov. Zohľadnili simuláciu jazdy pri priemernej rýchlosti mestskej premávky. Toto bolo zase výzvou pre vodičov, pretože jazda s úsporou paliva v lete si vyžadovala sústredenie a trpezlivosť.

Na Lausitzringu si navzájom konkurovali tri tímy: tím testovacích jazdcov z renomovaného časopisu Auto Bild, technici z oddelenia predaja spoločnosti Hyundai Motor Deutschland a tretí tím členov z tlačových a marketingových oddelení spoločnosti. Aj keď používanie klimatizácie nebolo zakázané, nikto neriskoval, že klimatizácia zoberie potrebné kilometre mimo dosahu pri vonkajšej teplote 29 stupňov Celzia.

Z toho istého dôvodu boli všetky informačné vozidlá Hyundai KONA Electric vypnuté, a tak sa dodávka energie použila výlučne a iba na pohon vozidla. Svietili iba denné svetlá, aby sa splnili zákonné podmienky pre jazdu v normálnej premávke. Všetky vozidlá používali štandardne dodávané pneumatiky Nexen Nfera SU1 s nízkym valivým odporom a veľkosťou 215/55 R17.

READ  bne IntelliNews - Ukazovatele ekonomického sentimentu strednej a východnej Európy klesajú uprostred polykríznych problémov

Pri jazde do vzdialenosti 1 000 km dosiahli tímy priemernú rýchlosť 29 až 31 km / h. Na prvý pohľad sa to môže zdať malé, ale išlo o podmienky v typickej mestskej premávke vrátane preťaženej dopravy v dopravnej špičke, semaforov a dodržiavania predpísanej rýchlosti 30 km / hv obytných oblastiach.

Zdroj: tlačová správa (Hyundai)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Unikli špecifikácie Hyundai 45 EV: Dosah nad 500 km alebo extrémne nabíjanie
„Futuristické“ elektrické vozidlá Hyundai Prophecy a 45 EV pôjdu do sériovej výroby
Hyundai má novú značku pre elektrické vozidlá – IONIQ. Pripravuje 3 nové modely

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close