športové

Spoločnosť Ineos sa nemôže zúčastniť na Tour de France

dnes 19:10
|

Šéf cyklisty Ineos Dave Brailsford sa odmietne zúčastniť turnaja Tour de France, ak nebude zaručená bezpečnosť a zdravie členov britskej skupiny. Potvrdil to v rozhovore s britskými médiami.

„Stará dáma“ má nový termín pre pandémiu koronavírusov, organizátori ju preložili do dvoch mesiacov od 29. augusta do 20. septembra. Brailsford (56 rokov) žiada, aby sa počas prehliadky zaviedli opatrenia týkajúce sa koronavírusu

„inteligentne a zodpovedne“. „Uvedomujem si, aké dôležité je turné pre cyklistiku. Nechceme to riskovať. Radi by sme si vyhradili právo v prípade potreby vylúčiť tím z akcie. Samozrejme, ak je jasné že sa prehliadka uskutoční, ale budeme tiež dohliadať na to, ako sa veci vyvíjajú. Bude sa veľa debatovať o vplyve zmierňovania činnosti vo všetkých oblastiach života a že platí aj pre športové udalosti. ““ povedal Brailsford.

Ineos jazdí na aktuálnom víťazovi turnaja Egan Bernal v Kolumbii, na waleskom Walese Geraint Thomasovi, víťazovi roku 2018, a najmä na štvornásobnom víťazovi Tour Chris Froome. Toto odloženie hralo karty, pretože sa zotavuje zo zranení utrpených rok po vážnom poklese vo Francúzsku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close