Aston Villa 2-1 AZ Alkmaar: Víťaz Ollie Watkins vidí Villa zozadu, aby zabezpečil európske víťazstvo | Futbalové správy

Správa o zápase, keď sa Diego Carlos a Ollie Watkins zotavili z úvodného zápasu Vangelisa Pavlidisa, keď porazili AZ Alkmaar 2:1 vo Villa Parku a otočili zápas na stranu Aston Villy. Tím Unaia Emeryho je druhý v skupine E Európskej konferenčnej ligy

Autor: Adam Pate, Komentár a analýza @ghostcol

23:04, Spojené kráľovstvo, štvrtok 9. novembra 2023

Aston Villa porazila vo Villa Parku AZ Alkmaar 2:1 a kvalifikovala sa do vyraďovacej fázy Európskej konferenčnej ligy.

Vangelis Pavlidis dostal tím Eredivisie do vedenia na začiatku druhého polčasu, ale Diego Carlos vyrovnal Villa tesne hodinu predtým, ako Ollie Watkins kývol na víťaza v 81. minúte.

Tím Unaia Emeryho je po víťazstve nad Legiou Varšava na druhom mieste v skupine E, no na tretie miesto ho delí šesť bodov. Poľská strana vyhráva skupinu vedľa Villa Parku a získava priamy postup do osemfinále v rade.

Ako to Villa otočil, aby vyhral

Villa pred štrnástimi dňami prekonal AZ v Alkmaare, keď vyhral 4:1, a v prvých momentoch, keď domáci začali dôrazne, boli náznaky otrasov v kvalite. Zdá sa, že prvý gól padol do troch minút, keď Clement Lenglet prikývol.

Na základe kontroly VAR bol center Leon Bailey vyhlásený za ofsajd pri bránkovej čiare. Villa potom dominoval na lopte, no do konca polčasu sa nedokázal úplne presadiť, kým Pavlitsis našiel viac priestoru na druhej strane.

Tento grécky útočník strelil v doterajšom priebehu sezóny 14 gólov v 11 zápasoch Eredivisie a je ľahké pochopiť prečo. Ambicióznym pokusom odrovnala Amy Martinezovú. Keď po dobrom ťahu našiel sieť, vlajka sa zdvihla.

Ale keď Villa pokračoval s takou vysokou obrannou líniou, Pavlidis nakoniec našiel cestu, utekal z tesnej blízkosti polcestnej čiary a zdvihol loptu za Martineza. Podpora AZ bola v tom čase neslušná a Villova európska kampaň stroskotala.

READ  Americká mužská hokejová reprezentácia odišla z olympiády po rozstrele so Slovenskom

Hra sa opäť obrátila na kontroverzné rozhodnutie o rohu, ktoré nahnevalo šéfa AZ Pascala Johnsona. Lucas Digne prehodil Boubacara cez Kamaru a stredopoliar jeho strelu z tesnej blízkosti akosi lyžičkou odkopol. Rozhodca nariadil roh a Villa zužitkoval.

Obrázok:
Diego Carlos gratuluje k prvému gólu Aston Villy proti AZ Alkmaar

Carlosova hlavička zmenila energiu vo vnútri štadióna a Villa sa tvrdo presadila na víťaza, no potreboval na to úvod Douglasa Luiza. Brazílsky stredopoliar prišiel z lavičky, aby predviedol nádhernú prihrávku, ktorú mal nájsť Watkins.

Nebol to najpresvedčivejší výkon od Vilu a AZ sa čudoval, či mohli urobiť viac týchto priestorov za zadnou líniou Villy. Watkins sa z toho ale dostal a jeho tím ide s ôsmou výhrou z deviatich domácich zápasov v tejto sezóne ďalej.

Johnsonovo zúfalstvo | Emeryho spokojnosť

Johnson priznal, že by chcel vidieť, ako bude jeho tím súťažiť po tom, čo bol vyradený z Alkmaaru, a páčilo sa mu to, čo videl počas väčšiny zápasu, pretože AZ mal niekoľko povzbudzujúcich momentov proti Villovej vynikajúcej forme. Cítil však, že hra závisí od rozhodnutia.

„Nanešťastie sme inkasovali rohový kop, ktorý nebol rohový. Nemalo sa to stať, ale bola to ľudská chyba. Máme monitor a vidíme to. Kontaktoval som štvrtého rozhodcu. V blízkosti nebol žiaden hráč AZ.“ loptička.“

Obrázok:
Diego Carlos vyrovnal za Aston Villu, ale roh bol kontroverzný

Potom Emery pripustil, že Villov vyrovnávajúci roh nemal byť priznaný, ale húževnatosť na jeho strane potešila. „Dnes bola reakcia po tom, čo skórovali, fantastická,“ povedal šéf Villy.

„Kontrolovali sme emócie, keď veci nešli dobre.“ Dodal: „Som veľmi šťastný, pretože keď vyhráme zápas ako dnes večer, môžeme lepšie pochopiť túto súťaž a procesy, ktoré sa snažíme vytvoriť.

READ  Rusko tvrdí, že spor so Sputnikom V so Slovenskom nenaruší dôveru EÚ

„Som veľmi hrdý na našu prácu v tomto zápase. Zlepšujeme sa. Dali sme niečo v ofsajde alebo menej. Vždy musíme akceptovať rozhodnutie rozhodcu.

„AZ je veľmi dobrý tím. Musíme byť silní, zobrať si ponaučenie zo zápasov, akým bol dnešný večer, ďalšie víťazstvo v Európe.“

V skutočnosti to bolo Emeryho 100. víťazstvo ako manažéra v súťaži UEFA.

Hendry: Vzrušujúce časy pre Villa

„Doma bol Villa počas celej sezóny lepší,“ povedal bývalý hráč Villy Lee Hendrie pri sledovaní zápasu. Sky Sports News.

„Veľmi sa mi však páčil charakter, ktorý dnes večer ukázali. Občas mohli hru odložiť. Na konci to bol tesný zápas. AZ hrali tú najvyššiu líniu, akú robia s Villom, a kládli otázky.“

„Prihrávka od Douglasa Lewisa Watkinsa bola vynikajúca. To chcú fanúšikovia Villy vidieť. Je to veľký futbalový klub, ktorý bol chvíľu nečinný. To je to, čo chcú, tieto európske noci.“

„Teraz je pripravený skutočný kľúčový zápas proti Legii Varšava. Je čas vypadnúť – a po víkendovom návrate z Nottingham Forest sa zotavili.“

Analýza: Lewis ukazuje svoju triedu

Douglas Lewis potreboval prestávku. V tejto sezóne nastúpil v každom zápase Premier League za Aston Villu a bol dokonca v základnej zostave pre ich baráž o Carabao Cup. V troch zápasoch, v ktorých nenastúpil, nastúpil ako náhradník – a urobil rozdiel.

Bolo to najmenej minút, ktoré odohral za Villa v tejto sezóne, ale bolo to dosť času na to, aby sa presadil. Jeho séria šiestich po sebe idúcich gólov v domácich zápasoch Premier League proti Lutonu sa skončila. Táto pomoc ukázala jeho tvorivú stránku.

„Každý hráč musí byť pripravený zapôsobiť na ihrisku, aby pomohol tímu,“ povedal Lewis‘ Emery. „Bolo to fantastické, pretože hral 20 až 25 minút sústredene a snažil sa pridať svoju energiu a kvalitu. Je to fantastická pomoc. Je dobrým príkladom.“

READ  Myši, dokonca aj v nebi, sú začiatkom smrti

Yuri Tielmans bol vymenovaný a určite mal svoje chvíle, keď zahral peknú prihrávku Lucasovi Dignemu tesne pred rohom, ktorý Villa vyrovnal. Ale s Boubacarom Kamarom, ktorý sa stal mužom, ktorý veci rozbije, Luiz naďalej vidí tú najlepšiu možnosť.

Čo bude ďalej?

Posledný zápas Aston Villy pred reprezentačnou prestávkou príde v nedeľu, keď sa stretne s Fulhamom v Premier League; Začiatok o 14:00 hod. Ďalší zápas Európskej konferenčnej ligy odohrajú vo štvrtok 30. novembra doma s Legiou Varšava.

AZ Alkmaar sa v nedeľu stretne s Feyenoordom v Eredivisie; Začiatok o 15.45 hod. Ich ďalší zápas Európskej ligy je proti Zrinjski vo štvrtok 30. novembra.