Veda

Spoločnosť SES objednala ďalšie dve uvedenie produktu Falcon 9 zo spoločnosti SpaceX – Spaceflight Now

File file of Falcon 9 launch from pad 39A at Kennedy Space Center NASA na Floride. Kredit: SpaceX

SES oznámila, že vo štvrtok využila SpaceX na ďalšie dve raketové výpravy Falcon 9 z Cape Canaveral s cieľom dodať na obežnú dráhu viac širokopásmových satelitov O3b mPower postavených v Boeingu, čím zvýšila počet párov letov Falcon 9, ktoré SES objednala minulý rok, aby uviedla na trh prvú dávku mPower platformy začínajúce koncom roku 2021.

Po obnove dvoch štartov objednaných od SpaceX vo štvrtok si spoločnosť SES vyhradila na spustenie v najbližších rokoch najmenej päť misií Falcon 9.

SES so sídlom v Luxemburgu vlastní jednu z najväčších flotíl komerčných komunikačných satelitov na geostacionárnej obežnej dráhe vzdialenej viac ako 22 000 kilometrov (takmer 36 000 km) cez rovník, ktorá vysiela zákazníkom televízie, dátových a internetových služieb zákazníkom po celom svete.

Sieť O3b spoločnosti SES poskytuje pripojenie na internet pre lode, lietadlá, rozvojové a ostrovné krajiny a ďalších zákazníkov na cestách pomocou flotily 20 satelitov, ktoré lietajú v jedinečnej rovníkovej obežnej dráhe Zeme v nadmorskej výške viac ako 5 000 míľ alebo 8 000 kilometrov. ,

Spoločnosť SES objednala v roku 2017 od spoločnosti Boeing sedem upgradovaných satelitov O3b s cieľom rozšíriť kapacitu dodávanú pôvodnými 20 kozmickými loďami siete, ktoré postavila spoločnosť Thales Alenia Space vo Francúzsku. Satelitný operátor minulý rok zaregistroval dva odlety Falcon 9 s SpaceXom na nasadenie ďalších siedmich O3b satelitov na obežnú dráhu.

Vylepšené satelity Ka-pásma budú tvoriť sieť S3 OPb mPower. SES hovorí, že jediný satelit O3b mPower, každý so schopnosťou generovať viac ako 4 000 užívateľských lúčov, bude mať 10-násobok kapacity súčasnej zostavy satelitov O3b.

Od počiatočných siedmich družíc sa očakáva, že poskytnú 10 terabitov celkovej priepustnosti, poskytujúc jedinému užívateľovi kapacitu medzi 50 megabitov za sekundu až niekoľko gigabitov za sekundu. Spoločnosť SES však očakáva, že užívatelia budú mať záujem o satelitné širokopásmové pripojenie a spoločnosť Boeing objednala začiatkom tohto mesiaca ďalšie štyri satelity O3b mPower.

READ  Prvý prípad opičích kiahní potvrdený v štáte Iowa

SES vo štvrtok oznámila, že štyri rakety Falcon 9 spustia blok 11 satelitov mPower O3b. To sú ďalšie dve spustenia počas dvojice misií Falcon 9, ktoré si SES rezervovala minulý rok.

Na základe satelitnej platformy Boeing 702X vypustí koncom roku 2021 prvá skupina satelitov O3b mPower, z ktorých každá váži takmer 2 tony, na rakete Falcon 9 z mysu Canaveral.

„O3b mPower je základným kameňom našej vysoko výkonnej siete s viacerými obežnými dráhami a cloudu, ktorá bude slúžiť našim podnikovým, mobilným a vládnym zákazníkom do nasledujúceho desaťročia, a my sme od prvého uvedenia na trh vzdialení len rok,“ povedal Steve Collar, CEO spoločnosti SES. „Máme pevné a dlhodobé partnerstvo so spoločnosťou SpaceX a sme nadšení, že môžeme do našej siete s vedúcim postavením na trhu pridať spustenie ďalších satelitov O3b mPower, ktoré zvýšia priepustnosť, vyššiu účinnosť a podstatne väčšiu šírku pásma.“

Umelecká ilustrácia konštelácie mPower O3b. Kredit: Boeing

Prvých 20 satelitov O3b vypustilo na päť rakiet Sojuz z Francúzskej Guyany v rokoch 2013 až 2019 na misiách obstaraných z Arianespace.

SES je jedným z najlepších komerčných zákazníkov spoločnosti SpaceX.

Satelitný operátor spustil v roku 2013 užitočné zaťaženie pri prvom uvedení raketoplánu Falcon 9 na vesmírnu orbitálnu prenosovú obežnú dráhu, čo je štandardný východiskový bod pre smerovanie telekomunikačných kozmických lodí na prevádzkové polohy viac ako 22 000 míľ nad rovníkom.

Spoločnosť SES tiež vypustila satelit pri prvom spustení raketového zosilňovača Falcon 9, ktorý sa znova použil v roku 2017. Spoločnosť preletla družicami na šiestich vyhradených odpáleniach Falcon 9 a počas nasledujúcich niekoľkých rokov rezervovala najmenej päť ďalších vypustení Falcon 9 vrátane štyroch O3b. mPower misie.

Spoločnosti v spojení s oznámením 7. augusta, že spoločnosť SES kúpi od Boeingu ďalšie štyri satelity O3b mPower, spoločnosti uviedli, že sa stanú partnermi pri poskytovaní širokopásmových služieb O3b americkým vojenským a iným vládnym zákazníkom.

READ  Verzia Delta rastie, keď americkí úradníci presadzujú ďalšie očkovanie proti vírusu Covid

„SES rozširuje konšteláciu O3b mPower zo siedmich na 11 satelitov. Boeing a SES sa dohodli na spolupráci pri vývoji komerčne založených ponúk služieb a schopností pre vládu USA.“ Collar uviedol vo vyhlásení zo 7. augusta. „Vybudovali sme našu sieť na viacobežnej, viacfrekvenčnej, vysokovýkonnej, flexibilnej a otvorenej architektúre, ktorá je pre vládnych používateľov čoraz dôležitejšia.“

Pošlite autorovi e-mail.

Postupujte podľa Stephena Clarka na Twitteri: @ StephenClark1,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close