Technológie

Spoločnosť Sony potvrdzuje: Zatiaľ nebudete rozširovať úložisko PS5. Táto možnosť príde neskôr

Spoločnosť Sony potvrdila správu, ktorú od novej konzoly nečakal ani jeden vášnivý hráč. PlayStation 5 dokáže načítať nové hry rýchlejšie ako ktorákoľvek predchádzajúca generácia. Je to vďaka jednému z najrýchlejších SSD diskov vôbec. Ako sme nedávno informovaný, nie je jedným z najväčší disky.

Samotná konzola PS5 však v sebe ukrýva slot pre M.2 SSD disk, ktorým je možné doplniť zabudovanú pamäť. Sony, bohužiaľ, tento slot spočiatku necháva vypnutý. „Táto možnosť podlieha ďalším aktualizáciám,„Povedal výrobca servera The Verge.

Ak ste pozorne sledovali predstavenie každej funkcie PlayStation 5, možno ste už tieto informácie zachytili. Hardvérový inžinier spoločnosti Sony Mark Cerny o tom hovoril v marci tohto roku. „Podpora rozšírenia príde až po jeho spustení,“ uviedol vo videu (od 20:00 do 23:30).

Bolo by skvelé, keby sme to stihli, ale pravdepodobne to bude ešte chvíľu potom. Zatiaľ si nekupujte disk M.2,„Povedal Černý.

Aký je problém?

V čom je teda problém? Černý to vysvetlil nie všetky disky M.2 Oni sú pekne rýchlo aby dokázali držať krok s PS5 a dostatočne tenkými, aby sa zmestili na vyhradené miesto. Spoločnosť Sony tak musí urobiť ešte tento rok test kompatibility s dostupnými diskami na potvrdenie, ktoré si môžete kúpiť a ktoré neodporúča.

Černý ďalej poznamenal, že ak sa v súčasnosti chystáte kúpiť disk M.2, mal by ho podporovať PCIe 4.0 s priepustnosťou najmenej 5,5 GB / s a nemal by mať pripojený chladič, ktorý by sa na PS5 nezmestil.

Samotní výrobcovia diskov momentálne nevedia, či budú ich modely kompatibilné s PS5, takže je skutočne lepšie počkať si na oficiálny zoznam priamo od Sony. Podľa dvoch výrobcov sa testovanie zatiaľ nezačalo. Ostatní boli optimistickejší a myslia si, že ich disky PS5 budú fungovať dobre.

READ  Brain Damaged je FPS s hrdinom s poškodeným mozgom

Zatiaľ si budete musieť vystačiť so zabudovanou 667 GB pamäteak sú uniknuté informácie pravdivé. Ďalej nájdete veľkosť zatiaľ potvrdených hier pre systém PS5.

  • SackBoy: Veľké dobrodružstvo: 32 GB
  • Spider-Man: Miles Morales: 50 GB
  • Spider-Man: Miles Morales Ultimate Launch Edition: 105 GB
  • Démonove duše: 66 GB
  • Call of Duty: Black Ops Cold War: 133 GB

Keby ste si teda nainštalovali iba tieto hry, mali by ste plnú polovicu úložného priestoru. Keď však začnete tieto hry predávať, bude ich podstatne viac.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close